Diğer

  Ripple (XRP) Davasında Son Gelişmeler

  Ben dahil bir çok yatırımcının sonucunu merakla beklediği, benim dahil olmadığım bir yatırımcı grubunun ise sonucunu umut ile beklediği Ripple (XRP) davasında yeni bir gelişme yaşandı. ABD’li bir yargıç, komisyonun kurumsal finans bölümünün eski başkanı William H. Hinman’ın sorgulama için davet etti.

  Ripple’nin hamlesi ne?

  Bloomberg’in Cuma günü bildirdiğine göre, Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kurumsal finans bölümünün eski başkanını ajansın politika kararları hakkında ki görevinde edebilir.

  ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn Perşembe günü William H. Hinman’ın sorgulanmak üzere mahkemeye gelmesini emretti ve davanın piyasalar hakkında “önemli” politika kararları içerdiğini ve halka olan yararının yüksek olduğunu söyledi. SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs’ın markasıyla yakından ilişkili XRP tokeni aracılığıyla devam eden ve kayıt dışı bir menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

  Ripple’a (XRP) neden dava açılmıştı?

  Eğer sizin de hafızanızı tazelemeye ihtiyacın varsa gelin sizin için Ripple (XRP) olayının bir özetini anlatayım.

  Olayların biz son kullanıcıyı etkilediği zaman aslında çokta uzak olmayan bir tarih. 19 Ocak 2020 gününde Coinbase yaptığı bir açıklamada 19 Ocak itibariyle XRP satışını durduracağını açıkladı ve aynı günde vadeli işlemler gibi bazı spesifik işlem türlerini anında durdurmuştu.

  Daha sonra Coinbase Aralık 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu tarafından açılan bir dava nedeniyle bu kararı aldığını açıkladı

  SEC Ripple’a (XRP) karşı suçlamaları neydi?

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 22 Aralık tarihinde yaptığı bir basın açıklamasında bu sorumuza da açıklık getirmişlerdi. SEC yaptığı basın açıklamasında Ripple Labs Inc. ve iki yöneticinin illegal olarak Ripple üzerinden para kazandığını iddia etmişti.

  SEC, yaptıkları basın açıklamasında Ripple Labs Inc. ve iki yönetici olan Christian Larsen ve Bradley Garlinghouse’a karşı dava açtıklarını duyurdular. Gerekçeleri ise Larsen, Garlinghouse ve Ripple Labs INC’in kayıt dışı dijital bir menkul kıymetler ile 1.3 milyar doların üzerinde para toplamaları oldu.

  SEC’in dava dilekçesinde bahsettiğine göre, Ripple, Ripple’ın kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı, eski CEO’suc Christian Larsen ve şirketin hala görevini icra eden CEO’su Bradley Garlinghouse şirketlerini finanse edebilmek Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırımcılar için kayıt dışı yollarla XRP fonlamışlardı. Hatta bu durumu 2013 yılından beri devam ettiriyorlardı.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  SUIPAD (SPAD) Solar DEX IDO’yu Tanıttı: Merkeziyetsiz Borsalar İçin Yeni Bir Dönem.

  SuiPad, Solar DEX'in İlk DEX Teklifi (IDO) duyurusunu yaptı, bu olay merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe önemli bir kilometre...

  Arjantinli Düzenleyiciler, El Salvador Yetkilileriyle Bitcoin (BTC) Stratejilerini Tartıştı: Önemli Bilgiler Ortaya Çıktı.

  Arjantinli düzenleyiciler, Bitcoin (BTC) benimsenmesi konusunda El Salvador yetkilileriyle görüşmelerde bulundu. ...

  Ethereum (ETH) Bitcoin’i (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Geçmeye Hazırlanıyor: Uzman Analizi

  Ünlü bir kripto para analistine göre Ethereum (ETH) önümüzdeki dönemde Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi performans gösterecek. ...