Ripple (XRP) Bitcoin’i (BTC) FUD’a mı Sürükledi?

Tesla CEO'su Elon Musk'ın Tesla ürünlerinde Bitcoin ile ödemeleri durdurmasının ardından Bitcoin ve çevre kirliliği tartışmaları ortaya çıktı. Bu kapsamda ortaya çıkan Bitcoin FUD'unun arkasında Ripple'ın olduğu iddiaları gündeme geldi.

xrp
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere bu tartışmalar kapsamında Bitcoin’e alternatif birçok coin önerildi. Ripple da bunlardan biri oldu ve Ripple CEO’su da birkaç yıldır kripto paraların enerji tüketimini ve işlem maliyetlerini hedefleyen açıklamalar yapmaya devam etti.

CEO Brad Garlinghouse, bu ayın başlarında kripto para varlıklarının enerji kullanımıyla ilgili bazı sorunları vurguladı ve kripto topluluğunu enerji sorunlarıyla ilgili çözümler bulmaya çağırdı.

Coinshares’ın baş stratejisti Meltem Demirors, lider kripto para birimi Bitcoin’in aşırı enerji kullanımına dayanan, şu anda yaygın olan Bitcoin karşıtı anlatının arkasında dağıtık defter girişimi Ripple’ın olduğunu iddia ediyor.

Demirors’ün açıklaması Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in Bitcoin’in enerji kullanımı FUD’unu şişirdiği iddia edilen tek bir şirket hakkında belirsiz bir açıklama yapmasının ardından geldi.

Bu iddiaların ardından Ripple CEO’su kısa bir süre önce Meltem Demirors’e şu yanıtı verdi:

Ripple’ın; Elon Musk’ın, sayısız bilim adamının, hükümetin, kripto meraklılarının ve BTC’nin enerji kullanımıyla ilgili gerçekleri ifade eden diğerlerinin arkasındaki kuklacı olduğunu düşünmeniz gurur verici olmanın ötesinde…

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.779445dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!