Salı, Ocak 26, 2021

Ripple (XRP) kısa vade için karamsar olan analist uzun vadeli grafiklere dikkat çekiyor

Pazartesi günü; Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı geri çekilmeye başladı. Bugün, ilk 10 dijital varlığın çoğunluğu son 24 saat içinde % 3’lük kayıplarla güne başladı. Görünüşe göre Pazar günü yükselişinin düzeltme hareketi devam ediyor. Analistler Bitcoin’in 7.000 doları koruduktan sonra daha yüksek baskı yapmasını beklerken; önde gelen bir tüccar piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para Ripple için grafiklerin daha kaybettiğine dair işaretler gösterdiğini belirtti.

Magic isimli trader, son zamanlarda, XRP’nin 0,15 dolar olarak ölçülen bir hedefi olan “ayı bayrağı kırılımına sahip olduğunu kaydetti. Magic, Bitcoin bir kez daha kaymaya başlarsa 0,15 dolarlık hedefin kolayca ulaşılabilir olduğunu ekledi.

Magic’in XRP’nin 0.15 dolara düşeceği beklentisi, kısa bir süre önce kripto para için long pozisyonu açmadan önce 0,10 dolar ile 0,15 dolar aralığına düşmesi gerektiğini belirten tanınmış bir kripto para tüccarı Jacob Canfield’ın tahminiyle çakışıyor.

Ripple ‘ın uzun vadeli artış trendi sağlam mı?

Magic kısa vadeli bir geri çekilme konusunda endişeli olsa da, analist kısa süre önce TradingView’de yayınlanan bir gönderide XRP’nin uzun vadede yükselen bir grafik oluşumunda kaldığını belirtti.

Magic, kripto paranın şu anda genişleyen düşen bir kama modelinin ortasında bulunduğunu belirtiyor. XRP, kamanın üst sınırına son iki yılda üç kez dokunurken; kamanın alt sınırına BTC bazlı olarak tarih boyunca altı kez dokundu. Kamayı oluşturan trend çizgilerinin önemi üzerine duran Magic aşağıdakileri yazdı:

Fiyatın bu direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığı çeşitli dönemler vardı. Sadece fiyatın ona nasıl tepki verdiğine bakın. Bu seviye aşırı tepegöz direnciydi ve XRP nihayet üzerine çıktığında, kazançlar hızlıca arttı.

Bir günlük MACD göstergesinin, XRP için yükselişe geçtiğini ve bunun satış yanlı baskının 2018’in ortasından bu yana düştüğünü gösteren büyük bir yükseliş eğilimi olduğunu not etti.

Ripple

Analist, kripto para için kısa vadeli düşüş ön görse de önümüzdeki aylarda XRP’nin fiyat hareketleri için iyi bir birikim deseni oluştuğunu da sözlerine ekledi.

https://coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.50
  THYAO.IS₺12.64
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.26