Ripple ve Cardano Yöneticileri ABD Bankacılık Sistemine Karşı Eleştirilerini İki Katına Çıkardı

  • Ripple’in CEO’su Brad Garlinghouse; Silvergate, SVB olaylarının ışığında ABD’nin kırık finansal sistemini vurguladı.
  • Cardano’nun Charles Hoskinson da hükümetin kripto konusundaki tutumuna eleştiri getirdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dün artık kapandığını belirttiği Silicon Valley Bank’a karşı durmak için Twitter’a gitti. Garlinghouse, Ripple için bankacılık ortağı olarak hizmet veren ve bazı nakit bakiyelerini tutan SVB’ye karşı “bazı maruziyetlerinin” olduğunu açıkladı.

Geleneksel finansal kargaşa kriptoyu ve Ripple (XRP)’yi güçlü kılıyor

Garlinghouse, ABD bankacılık sisteminin ve daha geniş geleneksel finans piyasalarının kargaşasına rağmen, “Ripple güçlü bir konumda kalıyor” dedi.

CEO, dedikoduların ve FUD’un bankaların çöküşüne ve kendi fonlarını hareket ettirmek için firmaların yeteneksizliğine neden olduğunu vurguladı. Sonrasında, yönetici, ülkenin finansal sisteminin durumunu vurguladı. Ripple CEO’sunun Twitter’daki görüşleri, popüler kripto avukatı John Deaton tarafından alıntılandı.

Teknolojinin Öncüsü Ripple (XRP) Olmalıdır!

Deaton, ABD’nin bankacılık sistemini modernize etmek için bir devrimci teknolojiye ihtiyaç duyulduğu konusunda Garlinghouse ile aynı fikirdeydi. İronik olarak, Ripple, bu ödemeler için zaten blok zinciri çözümleri sunuyor.
Ripple’in Genel Müdürü Stuart Alderoty, ABD Milletvekili Ro Khanna’nın çabalarını övdü. Bu, milletvekili, ödeme yapan ve bölgesel bankaların müşterilerini korumak için Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC)’e ücret ödemelerinin artırılmasını önerdi.
“Bazıları “VC ve teknoloji”yi kötüleyebilir ancak bu, sağlık, iklim değişikliği, AI, fintech, ulusal güvenlik ve evet, bazen kripto gibi çok önemli sorunları çözmeye çalışan girişimcileri de içerir” dedi. Alderoty ayrıca, SVB’nin çöküşünün post-mortem yapılmasını, bankaların düzenlenmesindeki açıkların belirlenmesi ve sorumlulukların belirlenmesi için çağrıda bulundu.
Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version