Ripple protokol her an başarısız olabilir!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bern Üniversitesi araştırmacıları Ripple’ın, Uzlaşma protokolünün “ne güvenlik ne de canlılık sağladığını” iddia eden bir rapor yayınladı.

Üniversitenin Kriptoloji ve Veri Güvenliği Araştırma Grubu tarafından yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısında, Araştırmacılar Christian Cachin, Amores-Sesar ve Jovana Mićić, Ödeme şirketinin mutabakat protokolünün kullanıcıların bir tokeni iki kez harcamasına ve işlem sürecini durdurmasına izin verebileceğini öne süren bir analiz yayınladı.

Üçlüye göre, Hatalı veya kötü niyetli düğümlerin varlığı ağ sağlığı üzerinde yıkıcı etkilere sahip olabilir.

Araştırmacılar “Bulgularımız Ripple yoğun senkronize saatler için protokol, Zamanlanmış mesaj teslimi, Hatasız bir ağın varlığı ve Ripple “Tarafından imzalanan Benzersiz Düğüm Listesi ile ortak güvenilir düğümler üzerinde bir öncül anlaşmaya dayanmaktadır.

“Bu koşullardan biri veya daha fazlası ihlal edilirse, özellikle saldırganlar ağ içinde etkin hale gelirse, sistem ciddi şekilde başarısız olabilir.”

Ripple CTO David Schwartz, İddialara hemen cevap verdi. Schwartz, Böyle bir durumun mantıksız olduğunu, Bu durumda saldırganın hem ağı bölmesi hem de Benzersiz Düğüm Listesinin bir bölümünü kontrol etmesi gerektiğini söyledi.

Bu tür belgeleri memnuniyetle karşılıyorum ve herhangi bir zayıf yönün tespit edilip işaret edilmesini takdir ediyorum. XRPL’nin fikir birliği protokolünü veya blok alanının güvenliğini ve güvenilirliğini geliştirmek için herhangi bir fırsat genellikle iyi bir şeydir.

Henüz araştırmacılardan hiçbiri Ripple CTO’sunun eleştirilerine cevap vermedi. Araştırmacılar grubu, Orijinal analizin sadece teori olduğunu ve ağda buna benzer hiçbir şeyin henüz görülmediğini kabul etti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$30,455.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram