Ripple NFT İle Büyümek İstiyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto piyasası düşüş gösterirken, NFT’ler popülerliğini korumaya devam ediyor, Ripple’da bu pazardan payını almak istiyor. Ayrıca, NFT token satışı, 2021 yılının ilk çeyreğinde toplam 2,5 milyar Dolarlık bir hacime ulaştı ve koleksiyonerler hala NFT toplamaya devam ediyor.

Mintable İle Çift Taraflı Ortaklık

RippleDahası, NFT dalgası sanatçılar, aktörler ve girişimciler için yeni fırsatlar getirmeye devam ediyor. Ayrıca, Ethereum, NFT’nin basıldığı ve saklandığı yer olduğu için. Ripple gibi şirketler harekete geçmeye çalışıyor. XRP, Mintable’da A Serisi bir yatırıma katıldığını geçen hafta açıkladı.

Ripple: “Maliyetlerimiz Ethereum’dan Daha Düşük”

Ripple

Ripple yöneticisi Monica Long, NFT’leri zaten düşündükleri bir proje olarak tanımlıyor ve XRP altyapısının NFT yatırımları için çok uygun olduğunu söylüyor. Long ayrıca, Ethereum’da (ETH) NFT’leri basmayı planlayanların, bir tür işlem vergisi olan yüksek “gaz” ücretleriyle şok olduklarında genellikle hoş olmayan bir sürprizle karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Buna karşılık Long, XRP’ın maliyetinin 0.5 kuruş kadar olduğunu söylüyor.

Sayın Long, XRP’ın  ETH’a göre daha yeşil bir alternatif olduğunu savunuyor. Ethereum ağının bakımı için şu anda tonlarca elektrik gerekiyor. Dahası, Ripple’ın kurucu ortağına göre XRP’nin yıllık enerji kullanımı 12 Amerikalı ailenin yıllık elektrik tüketimine eşittir.

“NFT İçin Solona”

Ripple

NFT meraklılarını ETH’den uzaklaştırmaya çalışan tek kişi Ripple değil. Ayrıca, yeni başlayan blok zinciri Solana kısa süre önce bir “NFT için Shopify” hizmetini duyurdu, yöneticileri aynı şekilde geçiş için bir neden olarak maliyet ve çevreyi gösterdi.

Piyasa’da Dengeler Değişebilir

Ripple

Ripple veya Solana, NFT endüstrisinde büyük oyuncular olmayı başarıyor, ancak bu aynı zamanda gelişmekte olan endüstriyi de tehdit edebilir. Üstelik bunun nedeni, NFT’lerin doğası gereği benzersiz olmasıdır, internette bir şeyleri kopyalamak kolay olabilir. Ancak NFT olarak işlenen bir eser, türünün tek örneği olacak şekilde kaydedilir.

Dahası, NFT’leri kaydetmek için birden fazla blok zinciri kullanmanın sorunu, sanatçıların ve diğerlerinin aynı “benzersiz” dijital eseri birden fazla yerde sağlama riskini ortaya çıkarmaktadır. Bu durum, aynı evi birden fazla kişiye satmak için farklı tapu ofislerini kullanan bir ev sahibine benzer.

Long’a göre, böyle bir senaryonun oluşmasını önlemek için şu anda büyük NFT oyuncuları arasında konuşulmayan bir “onur sistemi” var. Kripto pazarının çoğu için olduğu gibi, NFT pazarı için hala çok erken günler. Ancak Ripple ve diğerlerinin Ethereum ile rekabet etme konusundaki son çabaları takdire şayan.

Sen Ripple’ın Geleceği hakkında ne düşünüyorsun? Gelecek için fiyat tahminini bizlerle paylaşıp bu anı ölümsüzleştirebilirsin! Yorum yapmak istemiyorsan aşağıda bulunan simgelerden HODL yaptığın coini destekleyebilirsin!

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook