Perşembe, Ocak 21, 2021

XRP’nin fiyat yüzde 117 artabilir: Şartları ve koşulları haberimizde

XRP’nin fiyatı, SEC’in dava duyurusundan bu yana düşüş eğiliminde. Bununla birlikte, tüm fiyat gelişimi, kripto para biriminin fiyat hareketini gözlemlerken günler olmasa da sadece birkaç hafta içinde geri dönerken, XRP bir geri dönüş için hazırlanıyor gibi görünüyordu.

Yükselen bir üçgende konsolide olan XRP’nin fiyatı,%100’e varan bir artışa işaret ediyordu. Bu artış, davanın açıklanmasından önce XRP’yi seviyelerine çekme potansiyeline sahip olacak.

XRP 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de XRPUSD

Ekteki grafik, XRP’nin Aralık sonundan bu yana yükselen üçgen içinde bir konsolidasyon modelinde olduğunu gösteriyor. Fiyat, üçgenin yatay trend çizgisini iki kez aşmaya çalıştı, ancak başarısız oldu. Bu başarısızlık, fiyatı üçgenin alt trend çizgisine doğru itti. Basın zamanında, fiyat bu eğilim çizgisinden sıçradı ve kısa, orta ve uzun uzunluktaki EMA’ları ihlal ettiği için yükselişe geçti.

Buradan sonraki bir sıçrama, boğaların kanalın üst trend çizgisine doğru daha yükseğe itmesi için gereken destek olabilir. Bu nedenle, XRP’den bir veya üç günde %10 ila %20’lik bir artış bekleyebiliriz.

Bununla birlikte, RSI ve Stokastik RSI göstergelerinin belirttiği gibi, bir dizi düşük zirveyi oluşturan eğimli bir direnç vardı ve bu yükseliş trendinin bir zorluk olacağını gösteriyor. MACD göstergesi, alıcıların hızlı hareket eden hat Sinyale yaklaşırken potansiyel bir yükseliş geçişine doğru ilerlerken geri dönüş için bastırdığının altını çizdi. Ayrıca, OBV göstergesi de son dalgalanmayı destekleyen hacimde bir artış gösterdi.

Yükselen bir üçgen modelinin hedefi, XRP’nin fiyatının yatay trend çizgisinden düşük trend çizgisinin ilk testine kadar olan yüksekliğine eşdeğerdir. Grafikten bunun %117 olduğu açıkça görülüyordu. Üçgenin zirvesinden %117 ölçmek, XRP’nin hedefinin 0,76 dolar olacağını gösterdi. XRP’nin üst trend çizgisini ihlal etmesi ve tekrar test etmesi durumunda bunun mümkün olduğu unutulmamalıdır. Buna ek olarak, XRP’nin üstesinden gelmesi gereken 0,60 dolar seviyesinde başka bir direnç var gibi görünüyordu.

Modeli ihlal etmemek, %117’lik potansiyel artışı geçersiz kılacaktır. 0.2276 $ ‘lık kritik desteğin ihlali, sadece yükselen üçgen modelini değil, aynı zamanda %117’lik artışı da geçersiz kılacaktır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19