Diğer

  Ripple CTO’su, Bitcoin’in Menkul Kıymet Olup Olmadığı Konusunda Tartışmaya Dahil Oldu

  • Ripple’ın CTO’su David Schwartz, piyasa değeriyle dünyanın en büyük dijital varlığının da bir menkul kıymet olabileceğini söyledi.
  • Schwartz’a göre, bir şeyin insanlara fikirleri ilettiği sürece geniş bir yelpazede şey konuşma olarak kategorize edilebilir.
  • Bu arada, Bitcoin ve piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para ağı Ethereum, şu ana kadar SEC’in güvenlik sınıflandırmasından muaf gibi görünüyor.

  Spot Bitcoin ETF’lerinin beklendiği bir ortamda, Ripple CTO’su, Bitcoin’in menkul kıymet olabileceği konusunda görüşlerini açıkladı.

  Ripple CTO’sunun Bitcoin Hakkında Görüşleri

  bitcoin-btc

  Spot Bitcoin onayının beklentilerinin arttığı bir ortamda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin’i bir güvenlik olarak sınıflandırıp sınıflandıramayacağı endişeleri ortaya çıktı. Maximalistler, dijital varlığın güvenlik düzenlemelerinin dışında olduğunu savunuyor, ancak Ripple’ın CTO’su David Schwartz, piyasa değeriyle dünyanın en büyük dijital varlığının da bir menkul kıymet olabileceğini söyledi.

  Cypherpunk’un CEO’su Bruce Fenton, X’te paylaşılan bir yazıda Bitcoin’in menkul kıymet sınıflandırmasının dışında olduğunu savundu. CEO, Bitcoin’in ücretsiz verilen bir kod olduğu gerçeğine dayandırdı. Bernstein vs. Adalet Bakanlığı kararını hatırlatarak, “kod konuşmadır. Konuşma ABD’de korunmaktadır.” diye devam etti.

  Buna karşılık Schwartz, Fenton’ın argümanının “kitapların konuşma olduğunu ve dolayısıyla hükümetin beni bir kitapla dövmesini önleyemeyeceğini savunmaktan farksız” olduğunu belirtti.

  Schwartz’a göre, bir şeyin insanlara fikirleri ilettiği sürece geniş bir yelpazede şey konuşma olarak kategorize edilebilir. CTO’ya göre, kod da bu kategoriye aittir. Fark, kodun kullanım şekli ve başka bir amaca ne kadar hizmet ettiğinde yatar.

  Ayrıca Schwartz, hükümetin bu tür konuşmaları arzu edilmez bulursa başka türlerde konuşmaları yasaklayabileceğini savundu. Ancak Schwartz, bu gücün özgür konuşmayı önemli ölçüde engelliyorsa “uygulamaya yönelik bir itiraz” temelinde sorgulanabileceğini sonuçlandırdı.

  Bu argüman, SEC’in Bitcoin’i potansiyel bir menkul kıymet olarak sınıflandırabileceği yönünde bir başka Bitcoin destekçisinin önceki bir tweet’ini takip ediyor. Gönderide, gözlemlemenin BlackRock/iShares Bitcoin ETF başvurularında belirtildiği ifade ediliyor. “Safsata gibi görünüyor, ama anlaşılan SEC bunu ifadesine eklemeyi istiyor” diyor kullanıcı.

  Bitcoin’in yanı sıra Ethereum da muaf tutuluyor

  Bu arada, Bitcoin ve piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para ağı Ethereum, şu ana kadar SEC’in güvenlik sınıflandırmasından muaf gibi görünüyor. Ancak bu, kripto ekosisteminin geri kalanı tarafından fark edilmemiş değil.

  Geçen hafta, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, SEC’in güvenlik sınıflandırması konusundaki yaklaşımına yönelik frustrasyonunu dile getirerek, düzenleyicinin yatırım sözleşmesi teorisi uygulamalarını aşırı genişletmekle suçladı ve Bitcoin ve Ethereum’a özgür pasaportlar vermekle suçladı. Ripple Labs yöneticileri de geçmişte benzer şikayetlerde bulunmuşlardır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.