QTUM Fiyat Tahmini: Önemli Seviyeler Nereler?

Kritik destek seviyesinden tepki alan QTUM için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
analiz-16

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

QTUM Yükselişe Devam Edebilecek mi?

QTUM-03.20-1

Tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra uzun süredir düşüş yaşayan QTUM, geçen seneki çöküşte ulaştığı dip seviyesinin de üstünde işlem görmesinden dolayı güçlü görünüyor.

Günlük grafikte bakıldığında da büyük yeşil mumlar yakan QTUM, dirence ulaşmak için güç harcıyor.

Ayrıca MA200’ün altında işlem görmesi, düşüş trendinin devam edebileceği anlamına geliyor. Yükselen trend içinde işlem görmesi içinse bu seviyenin üzerine çıkması gerekiyor. Bunun için şimdiki seviyesinden yaklaşık yüzde 52 yükselmesi gerekiyor.

Müthiş Osilatörde ise uyumsuzluk belirtileri görünüyor. Daha yüksek dipler yapmasına rağmen fiyatta daha alçak diplerin oluşumu gözlemlenmektedir. Uyumsuzluğun giderilmesi için fiyatta yükselişlerin gözlemlenmesi gerekiyor.

Aynı durum MACD için de geçerli. Daha yüksek dipler oluşturduğu için bu göstergede de uyumsuzluk görülüyor. Fiyattaki yükseliş durumunda bu uyumsuzluk giderilebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

QTUM-03.20-2

Fibonacci düzeltmesi ile önemli seviyeler analiz edildiğinde oldukça önemli olan 4,97 dolardaki desteğinden tepki aldığı görülüyor. Bu tepki sonrasında büyük bir yükseliş gerçekleştirerek 7,58 dolardaki direncini test etmek istiyor.

Bu seviyeden ret yemesi durumunda tekrardan destek seviyesine gerileyebilir. Ancak yükseliş durumu devam ederse bu sefer 10,56 dolardaki direncini kırmak isteyecektir.

Ayrıca 13,32 dolar ve 16,81 dolarda da direnci bulunuyor. Bu iki seviyenin de kırılımı durumunda 22,41 doları hedefleyebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak içinse şimdiki seviyesinden yaklaşık yüzde 422 kazanç sağlaması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster