Power Ledger, Ethereum’dan Solana’ya Geçişi Duyurdu

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Power Ledger, blok zincirini Ethereum’dan Solana’ya taşıyor. Duyuruya göre, tüm POWR token sahipleri stake yapılabilecekler. Avustralyalı Power Ledger, eskisinden daha hızlı olduğu ve daha yüksek işlemleri desteklediği için Solona’ya geçiş yaptıklarını söylüyor.

Ethereum’dan Çok Daha Hızlı

Power Ledger

Bugün Power Ledger, Powerledger Energy Blockchain’inin Ethereum’dan Solana’ya geçişini duyurdu. Platform, bir Avustralya enerji ticaret şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Hareketle ilgili olarak firma, SOL’un ETH’den çok daha hızlı olduğunu ve daha yüksek işlem hacmini destekleyebileceğini söylüyor.

Unutulmamalıdır ki Solana’nın tasarımı, Proof-of-History (POH) ve Proof-of-Stake (POS) gibi birçok fikir birliği mekanizması kullandığından, mevcut İş Kanıtı (POW) blok zincirleri kadar enerji yoğun değildir.

Power Ledger’ın Kurucu Ortakğından Açıklama

Power Ledger
John Bulich (sağdaki)

Power Ledger’ın Kurucu Ortağı ve Teknik Direktörü John Bulich, şunları paylaştı:

Power Ledger, 2017 yılında değiştirilmiş ücretsiz bir Yetki Kanıtı Ethereum konsorsiyum zincirine geçmeden önce, 2016 yılında EcoChain adlı düşük güçlü bir POS konsorsiyum zinciri üzerine inşa edildi.”

Şirkete göre, Solana’ya geçişi motive eden önemli bir faktör, POH aracılığıyla elde ettiği ölçeklenebilirliktir. Bunun için bir zamanlama mekanizması olarak POH kullanır. Bu, yalnızca 400 milisaniyelik kısa blok sürelerine ve saniyede 50.000’den fazla işlemin hızlı çıktısına olanak tanır. Ayrıca herhangi bir katman 2 veya parçalama gerektirmez.

POWR, Yatırımcısını Mutlu Edecek

Power Ledger
Power Ledger

Bununla birlikte şirket, mevcut kullanımlarına ek olarak POWR için yeni bir kullanım durumunun ortaya çıktığını belirtiyor. Yeni Power Ledger Energy Blockchain’de delege edilmiş stake fırsatları sağlayarak proje topluluğuna yardımcı olacaktır. Kullanıcılar, düğümleri çalıştırmak ve işlemleri doğrulamak için bazı teknik bilgilere ihtiyaç duyacaktır. Sadece bu değil, bir düğümü çalıştıramayan kullanıcılar, paylarını düğümlere devredebilir ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için ödüllerin bir kısmını alabilir.

Mevcut teklifine daha fazlasını ekleyen Power Ledger, platformuyla ilgilenen doğrulayıcılar için de ilgi ifadelerini arıyor. Kurucu Ortak Bulich’e göre,

“POS, Power Ledger Energy Blockchain’imizde gerçekleşecek ancak Ethereum ana ağında kalan mevcut POWR (ERC20) jetonumuzla bağlantılı olacak, hem hisse hem de ödüller mevcut POWR jetonlarında dönüştürülebilir ve ödenebilir.”

Bulich, şirketin katılan profesyonel doğrulayıcıları dört gözle beklediğini kaydetti. Ayrıca mevcut enerji ortaklarından da katılım bekliyorlar. Şimdilik, başvuru süreci ve staking ödüllerinin detayları yakında Power Ledger’ın sosyal medyasında paylaşılacak.

 

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook