Popüler Bitcoin Borsası, PayPal USD (PYUSD) Stablecoinini Listeleyecek!

  • Borsa, bugün, PayPal tarafından Pazartesi günü başlatılan bir stablecoin olan PYUSD’yi yakında listeleyeceğini duyurdu.
  • Borsa, PayPal’ın stablecoin’i ne zaman listeleyeceğini belirtmedi. Şirket, “Piyasa dolaşımı ve likidite koşulları uygun olduğunda, ilk seferde işlem yapmayı açacak” dedi.
  • PayPal, kendi ABD doları stablecoin’ini Paxos ile işbirliği yaparak başlattı ve token’ın kademeli olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara sunulacağını söyledi.

PayPal’ın Ethereum ağı üzerinde başlatacağı ABD dolarına sabitlenen stablecoin PYUSD, kripto para borsasında listelecek.

PayPal USD, Kripto Para Borsasında Listelenecek

Huobi, bugün, PayPal tarafından Pazartesi günü başlatılan bir stablecoin olan PYUSD’yi yakında listeleyeceğini duyurdu. Kripto borsası yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“PYUSD stablecoin’in lansmanını destekleyen ilk borsa olacak ve kalıcı olarak PYUSD/USDT işlem çiftleri sunacak.”

Ancak Huobi, PayPal’ın stablecoin’i ne zaman listeleyeceğini belirtmedi. Şirket, “Piyasa dolaşımı ve likidite koşulları uygun olduğunda, Huobi ilk seferde işlem yapmayı açacak” dedi.

Huobi borsasına kayıt olmak için buraya tıklayınız

Bu duyuru, Huobi danışmanı ve Iron kurucusu Justin Sun’ın PayPal’ı PYUSD’yi Tron üzerinde çıkarmayı düşünmeye davet etmeyi umduğunu söylediği bir günün ardından geldi. Sun, tweetinde “Karşılıklı faydalar, dijital ödeme manzarasında bekliyor” ifadesini kullandı.

PayPal, kendi ABD doları stablecoin’ini Paxos ile işbirliği yaparak başlattı ve token’ın kademeli olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara sunulacağını söyledi. Ödeme devi, ABD doları yatırma işlemlerinin, kısa vadeli hazine bonolarının ve benzeri nakit eşdeğerlerinin PYUSD’yi tamamen destekleyeceğini açıkladı.

Huobi borsası söylentilerle çevrili

Huobi’nin potansiyel olarak PYUSD listelemesine ilişkin duyurusu, borsanın bir Hong Kong medya kuruluşunun bildirdiğine göre Çin’deki yöneticilerinin sözde tutuklanmalarına ilişkin söylentilerle hâlâ karşı karşıya olduğu sırada geldi.

Huobi danışmanı Justin Sun, pazar günü “4” paylaşımı yaptı, kripto topluluğunda yaygın olarak kullanılan bir ifade — Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından icat edildi — böylece sözde FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) karşısında kullanılıyor.

Huobi’nin sosyal medya başkanı Jiayin Xie bugün The Block’a Huobi’nin operasyonunun normal kaldığını söyledi. Xie, “Yönetici tutuklamalarını çevreleyen FUD’un üzerimizde bir etkisi oldu ama fazla değil” dedi. Sun ayrıca, Xie’nin söylentiye karşı çıktığı bir önceki gönderiyi de retweetledi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version