Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriPolygon (MATIC) Yükselişe Geçecek mi?

  Polygon (MATIC) Yükselişe Geçecek mi?

  -

  MATIC Alçalan Üçgen Formasyonu İçerisinde İşlem Görüyor

  MATIC-05.07-1

  Bugün sizlere MATIC analizi yapacağım. Alçalan üçgen formasyonu içerisinde işlem gördüğü için riskli bir durumda olduğunu söyleyebilirim.
  Bu formasyonda satıcılar alıcılardan daha baskın olduğu için daha alçak tepeler oluşur ancak talep bölgesi aynı düzlemde olduğu için destekten aşağı düşüş kolay gerçekleşmez. Ancak kırılım sonucunda aşağı doğru büyük bir hareket görebiliriz.

  Yine de şu anda destek bölgesinde işlem gördüğü için yükseliş potansiyelinin var olduğunu görüyoruz. Bundan farklı olarak RSI yaklaşık 34 seviyesinde olduğu için de düşüş ihtimalinin az olduğu da gözümüze çarpıyor. Kesinlik içermediği için kısa vadeli tasfiye iğneleri de görebiliriz.

  MACD göstergesi negatif bölgede yer alıyor. Gerçekleşen kesişimden kaynaklı olarak düşüş yaşıyor ancak turuncu çizgi mavi çizgiyi keserse tekrardan yukarı yönlü hareketin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu da söyleyebilirim.

  Ancak günlük grafikte gördüğünüz gibi MA200’ün altında işlem görmekte. Bu seviyenin altında işlem gören varlıkların düşüş trendinin güçlü olduğunu biliyoruz. O sebepten ötürü uzun vadede düşüşün devam etmesinin muhtemel olduğunu düşünüyorum.

  Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  MATIC-05.07-2

  Yukarıda bahsettiğim gibi MATIC, 1 dolar seviyesinde bulunan hem psikolojik hem teknik direncin çok yakınında işlem görüyor.

  Düşüş yaşarsa 0,62 dolardaki desteğine kadar gerileyebileceğini düşünüyorum. Hatta bu seviyede tutunamazsa 0,3 dolar seviyelerine kadar da düşebilir.

  Yükseliş senaryosunu göz önünde bulundurduğumda ilk olarak 1,27 dolardaki direncini kırması gerektiğini düşünüyorum. Kırılımın devamında 1,51 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalabilir.

  Destek Seviyeleri 1 0,62 0,3
  Direnç Seviyeleri 1,27 1,51 1,72
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Basri Caneri
  Basri Caneri
  Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler