Polygon (MATIC) Yükselişe Geçecek mi?

Alçalan üçgen formasyonu içerisinde işlem gören MATIC için önemli seviyeleri inceleyelim.
polygon1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC Alçalan Üçgen Formasyonu İçerisinde İşlem Görüyor

MATIC-05.07-1

Bugün sizlere MATIC analizi yapacağım. Alçalan üçgen formasyonu içerisinde işlem gördüğü için riskli bir durumda olduğunu söyleyebilirim.
Bu formasyonda satıcılar alıcılardan daha baskın olduğu için daha alçak tepeler oluşur ancak talep bölgesi aynı düzlemde olduğu için destekten aşağı düşüş kolay gerçekleşmez. Ancak kırılım sonucunda aşağı doğru büyük bir hareket görebiliriz.

Yine de şu anda destek bölgesinde işlem gördüğü için yükseliş potansiyelinin var olduğunu görüyoruz. Bundan farklı olarak RSI yaklaşık 34 seviyesinde olduğu için de düşüş ihtimalinin az olduğu da gözümüze çarpıyor. Kesinlik içermediği için kısa vadeli tasfiye iğneleri de görebiliriz.

MACD göstergesi negatif bölgede yer alıyor. Gerçekleşen kesişimden kaynaklı olarak düşüş yaşıyor ancak turuncu çizgi mavi çizgiyi keserse tekrardan yukarı yönlü hareketin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu da söyleyebilirim.

Ancak günlük grafikte gördüğünüz gibi MA200’ün altında işlem görmekte. Bu seviyenin altında işlem gören varlıkların düşüş trendinin güçlü olduğunu biliyoruz. O sebepten ötürü uzun vadede düşüşün devam etmesinin muhtemel olduğunu düşünüyorum.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

MATIC-05.07-2

Yukarıda bahsettiğim gibi MATIC, 1 dolar seviyesinde bulunan hem psikolojik hem teknik direncin çok yakınında işlem görüyor.

Düşüş yaşarsa 0,62 dolardaki desteğine kadar gerileyebileceğini düşünüyorum. Hatta bu seviyede tutunamazsa 0,3 dolar seviyelerine kadar da düşebilir.

Yükseliş senaryosunu göz önünde bulundurduğumda ilk olarak 1,27 dolardaki direncini kırması gerektiğini düşünüyorum. Kırılımın devamında 1,51 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalabilir.

Destek Seviyeleri 1 0,62 0,3
Direnç Seviyeleri 1,27 1,51 1,72
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster