Polygon (MATIC) Kendini Kaybetti: MATIC Coinde Ne Oluyor?

  • Bitcoin fiyatı 25.456 dolara kadar gerileme gösterdi. BTC’nin günlük kaybı %3’ten fazla.
  • Piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi olan MATIC, bugün %25’ten fazla düşüş gösterdi.
  • Kripto trading şirketi Cumberland, Binance’a 6,3 milyon doların üzerinde değere sahip olan 9 milyon MATIC ve Coinbase’e 3,5 milyon dolar değerinde olan 5 milyon MATIC yatırdı.

Bugün kripto para piyasasındaki sert düşüşte öne çıkan token MATIC oldu. Şüpheli Polygon transferleri, sert düşüşe neden olmuş olabilir.

MATIC Transferlerinin Ardından Fiyat Çakıldı

Bugün Bitcoin’deki düşüş tüm kripto para piyasasını derinden etkiledi. Bitcoin fiyatı 25.456 dolara kadar gerileme gösterdi. BTC’nin günlük kaybı %3’ten fazla. Bunlara ek olarak, bugün altcoinlerde de sert çakılmalar görüldü, bu altcoinlerden öne çıkan ise Polygon (MATIC). Piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi olan MATIC, bugün %25’ten fazla düşüş gösterdi.

Özellikle, kripto trading şirketi Cumberland, Binance’a 6,3 milyon doların üzerinde değere sahip olan 9 milyon MATIC ve Coinbase’e 3,5 milyon dolar değerinde olan 5 milyon MATIC yatırdı. Cumberland, Jump Trading ve Robinhood ile ilgili bir kripto cüzdanı da toplamda 9,4 milyon değerinde yatırım yaptı.

MATIC Transferleri

Bu yatırımlar, neredeyse %30’luk bir Polygon düşüşünden hemen önce yapıldı ve muhtemelen kripto borsalarında satıldı. Bu, sadece Polygon tokenleri değil, aynı zamanda Cardano (ADA) ve Solana (SOL) tokenlerinin da son 24 saatte %25’e kadar düşmesine neden oldu. Yatırımcıların kripto para piyasasının volatil doğasının farkında olmaları ve yatırım kararları alırken dikkatli olmaları önemlidir.

Bu tokenler, bu hafta Binance ve Coinbase’e karşı çok sayıda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusunda menkul kıymet olarak iddia edildikten sonra muhtemelen etkilendi. Bu, hükümet organları tarafından kripto paraların artan denetimi ve düzenlemesi konusunda dikkat çekmektedir. Bu nedenle, yatırımcılar düzenleyici alandaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalı ve riskleri azaltmak için uygun önlemleri almalıdır.

Ana piyasa yapıcılarının milyonlarca dolar değerindeki MATIC tokenlerinin ani hareketi, MATIC tokenlerinin yanı sıra diğer kripto paraların da keskin bir düşüşe katkıda bulundu. Bu haber, özellikle mevcut düzenleyici ortam göz önüne alındığında, kripto paralara yatırım yaparken dikkatli ve bilgili olmanın önemini vurgulamaktadır. Yatırımcılar, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli olmalı ve kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version