Polygon (MATIC) Destekte Tutunmayı Başardı!

Formasyon desteğinde tutunamadıktan sonra talep bölgesinden tepki alan MATIC için diğer önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
MATIC-08.23-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC Günlük Grafik Yorumu

MATIC-05.24-1

Sizler için bugün, katman-2 ölçeklendirme çözümleri arasındaki en popüler proje olan ve Proof of Stake konsensüs mekanizmasını kullanan Polygon’un yerel varlığı MATIC analizi yapacağım.

Geçmişte her ne kadar alçalan kama formasyonu oluşturuyor olsa da piyasadaki genel çöküşten kaynaklı olarak bu hedefini gerçekleştiremeden büyük bir düşüş yaşadı. Şu anda 0,59 dolar civarındaki bölgede tutunduğunu söyleyebilirim. Hatta 0,5 dolara bir tasfiye iğnesi bırakmayı bile başardı.

Düşüşün devamında 0,28 dolar bölgesinde bulunan destek alanına kadar gerilemesinin mümkün olduğunu düşünüyorum. Tam tersi durumda yani yükseliş senaryosunda da 1 dolardaki hem psikolojik hem teknik direnci kırmaya çalışacaktır.

  • Günlük grafikte MA200’ün oldukça altında işlem görmekte. Bu göstergeye göre MA200’ün üzerinde işlem gören varlıklar yükseliş trendinde kabul edilir. Bu altcoinin yükseliş trendine geçebilmesi içinse şu anki fiyatından yaklaşık yüzde 165 kazanç sağlaması gerekiyor.
  • MACD göstergesinde yaşanan kesişim sonunda yüzleri güldürdü. Bu göstergeye göre de turuncu çizginin mavi çizgiyi üstten kesmesi yükseliş trendine işaret eder. Şu anda da bu kesişimin gerçekleştiğini görüyoruz. Ancak bu durum bir kesinlik içermez.
  • RSI ise aşırı satım bölgesine çok yakın. Bu her ne kadar yükseliş anlamına gelse de düşüşlerin yaşanması sürpriz olmaz.
Destek Seviyeleri 0,59 0,28
Direnç Seviyeleri 1 1,75

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

MATIC-05.24-2

Bıraktığı tasfiye iğnesinden sonra ilk direncini kırmayı başardı. Diğer direncinden ret yedi. Şu anda da 0,6 doları destek olarak doğrulamak istiyor. Devamında 0,5 dolara kadar gerilemesi mümkün.

Yukarı yönlü hareketinde ilk olarak 0,7 doları test edecektir. Ardından 0,77 dolar ile karşı karşıya kalacağını düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 0,6 0,5
Direnç Seviyeleri 0,7 0,77
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster