Polygon 2.0 Güncellemesi, MATIC Fiyatı Üzerinde Nasıl Bir Etki Yaratacak?

  • Son üç ay boyunca, Polygon’un temel ağ istatistikleri düzleşti, bu da büyümenin durduğuna işaret etti. Blok zincirinin yakalanan değeri de son birkaç haftada kısmen azaldı.
  • Blok zincirinin ücretleri ve gelirleri açısından hafif bir düşüş de görüldü. Ancak Polygon için gelecek aylarda işler değişebilir.
  • Polygon birkaç hafta önce kripto alanındaki sonraki adımını, Polygon 2.0 adını verdiği bir güncelleme ile duyurdu. Bu güncelleme büyük potansiyele sahip ve MATIC’in gelecek aylarda büyümesini patlatabilir.

Polygon topluluğu, Polygon 2.0 güncellemesine hazırlanırken MATIC coin için boğa duygular arttı ve göstergeler yeşile döndü.

Polygon Topluluğu, 2.0 Yükseltmesine Hazırlanıyor

Son üç ay boyunca, Polygon’un temel ağ istatistikleri düzleşti, bu da büyümenin durduğuna işaret etti. Blok zincirinin yakalanan değeri de son birkaç haftada kısmen azaldı. Ancak blok zinciri büyük bir güncelleme planladığı için, önümüzdeki aylarda durum Polygon lehine dönebilir.

Artemis’in verilerine göre, üç aylık süreçte günlük aktif adresler gibi bazı temel ağ istatistikleri durağandı. Ayrıca, günlük işlem sayısı da önemli ölçüde artmadı. Bu, istikrarlı ağ etkinliğini gösterse de, blok zinciri büyümesinin durduğunu da gösteriyordu. Blok zincirinin ücretleri ve gelirleri açısından hafif bir düşüş de görüldü. Ancak Polygon için gelecek aylarda işler değişebilir.

Polygon birkaç hafta önce kripto alanındaki sonraki adımını, Polygon 2.0 adını verdiği bir güncelleme ile duyurdu. Bu güncelleme büyük potansiyele sahip ve MATIC’in gelecek aylarda büyümesini patlatabilir.

Topluluk Hazinesi, topluluğun yönetimi tarafından yönlendirilen, in-protokol ekosistem fonu olarak tasarlandı. Blok zincirine üç büyük avantaj getirmesi amaçlanıyor: Kendi sürdürülebilir ekonomik destek, Polygon Vakfı’na olan bağımlılığı azaltarak artan merkezileşme ve artan şeffaflık ve topluluk katılımı.

Blok zincirinin yetenekleri ve şeffaflığı arttıkça, yeni kullanıcıları çekebilir ve böylece büyümeyi teşvik edebilir. Başka bir büyük değişiklik ise MATIC’in halefi olan POL’ün tanıtılacak olmasıdır. Blok zinciri, POL’ü ekosistemin koordinasyonu ve büyümesi için bir araç olarak tasarlamıştır.

MATIC toparlanma belirtileri gösteriyor

Bu arada, MATIC etrafındaki piyasa duyarlılığı yavaşça boğaya dönüyordu. MATIC’in boğa duyarlılığının geçen hafta %25’ten fazla arttığını ortaya koydu. Sosyal etkileşimi de aynı artan trendi takip etti, bu da iyimser bir durumdu.

Polygon’un fiyatı da geçen hafta hafifçe arttı. Verilere göre, MATIC son yedi günde %1.3’ten fazla arttı. Yazı sırasında, fiyatı 0.673 dolar seviyesindeydi ve piyasa değeri 6.3 milyar dolardan fazlaydı.

İlerleyen günlerde işler daha da iyiye gidebilir, çünkü CryptoQuant’ın verilerine göre, MATIC’in borsa rezervi azalıyordu. Bu metrikteki düşüş, altcoin etrafındaki alım baskısının artabileceği anlamına gelebilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version