Polkadot Fiyat Analizi : Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri!

Polkadot Analizi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası Temmuz ayında beklenen performansı veremedi ve düşüşlere sahne oldu. Temmuz, ilk haftası yükseliş ile başladı ancak satın alımların yetersiz olması sebebiyle fiyatlar kademeli olarak düşmeye başladı. Bazı satın alımlar satış baskısıyla başa çıkabilse de Polkadot bu duruma gerekli tepkiyi veremedi.

Kripto para, yalnızca son 10 günde değerinde %25’lik bir düşüş yaşadı, ancak Polkadot yatırımcıları fiyatı 11.73 dolar seviyesinde olan destek bölgesinde fiyatı tutmayı başardı . Yazımız sırasında DOT, 12.4 Milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto sıralamasında 9. sırada yer alıyordu.

Polkadot 12 saatlik grafik 

coinotag
polkadot fiyat analizi

DOT’un grafiğine baktığımızda yükseliş odaklı bir görünüm sergilemiyor. Polkadot fiyatı yatay bir kanalı takip ediyor ve Haziran sonundan bu yana 14-17 dolar arasında işlem görürken, bir kırılma ile birlikte 11.7 dolar seviyesinde olan destek bölgesine hareket etmesiyle sonuçlandı. Yukarıda belirtilen en düşük fiyat, polkadot için 6 ayın en düşük fiyatını bizlere gösteriyor.

Pozitif şekilde baktığımızda, bir Doji mum çubuğunun oluşumu, DOT’un son birkaç gün içinde bir miktar yükseliş hareketi göreceğimizi bizlere belirtiyor. Analizimize baktığımızda dikkat etmemiz gereken bölge 13$’a denk gelen bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin üzerinde bir mum kapanışı, büyük olasılıkla DOT’u direnç bölgesine dönüşen 13.8-14$ seviyesine kadar çıkartabilir. Böyle bir hareketin oluşması yazı itibariyle yaklaşık %12’lik bir kazanım sunuyor.

coin-yorum-31

Göstergeler bizlere neleri açıklıyor?

Göreceli Güç Endeksi, kripto para piyasasında fiyatların aşırı alım bölgesinde olduğunu bizlere aktarıyor. RSI bölgesi olan 50 seviyesine kadar bir yükseliş, artan satın alma baskısına ve kripto paranın güçlendiğini işaret ediyor . Açık Denge Hacmini de incelediğimizde artan bir durum sergileme olasılığını bizlere gösterdi ve DOT’un fiyat hareketiyle birlikte onaylandı. Üst trend çizgisinin üzerine doğru bir hareket, önümüzdeki günlerde yatay bir şekilde yükseliş şansını artıracaktır. Son olarak, MACD bir yükseliş hareketinin yaklaştığını bizlere gösterirken, histogramı azalan bir düşüş hareketi kaydetti.

Polkadot için ne beklenebilir?

DOT’un 11.7 $ desteğinden itibaren yükselişe geçmesi, piyasada açısından güzel bölgelere çıkabileceği yönünde düşünceleri körükledi ve önümüzdeki günlerde uzun süreli bir yükselişin başlayacağına işaret verdi. 22 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 13$’ın üzerine bir artış, olumlu bir hareketin teyidini sağlayacaktır ve gerçekleştiğinde, yatırımcılar, öngörülen artıştan yararlanmak için uzun vadeli yatırım olarak Polkadot‘u seçebilirler.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster