Polkadot (DOT) Konsolide Alanından Çıkabilecek mi?

Web 3.0 sektörünün fark yaratan projelerinden birisi olan DOT için kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
Polkadot_OG-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DOT Günlük Grafik Yorumu

DOT-06.06-1

Sizler için bu yazımda, birden fazla blok zincirini birbirine bağlayan, Web 3.0 sektöründe hizmet veren ve parachain adındaki farklı mimarisi sayesinde ön plana çıkan Polkadot’un yerel varlığı DOT analizi yapacağım.

Düşen trendde işlem görürken yukarı yönlü kırılım gerçekleştirdi. Ancak piyasadaki büyük düşüşten kaynaklı olarak eski trendine tasfiye iğnesi bıraktı. Şu anda ise iki önemli bölge arasında konsolide olduğunu görüyoruz. Aşağı yönlü hareket etmeye karar verirse 9,1 dolar ile 8,5 dolar arasındaki bölgede tutunması zor olabilir.

Boğaların kontrolü eline alması sonucunda da ilk olarak 10,77 dolar – 11,5 dolar bandına kadar yükseleceğini düşünüyorum. Hatta devamında 15,4 dolar ile 16,3 dolar arasındaki direnç bölgesini de test etme ihtimali var.

  • MACD göstergesi negatif bölgede kesişim yaşadı. Bu, göstergeye göre yükseliş anlamına gelmektedir. Göstergede yükseliş kaydedilirken, fiyatta yatay hareket gözlemleniyor. Uyumsuzluğun giderilmesi için sert hareketler görülmesi mümkün.
  • Aynı durum RSI’da da görülmekte. Fiyat yatay hareket etmesine rağmen göstergede yükselişler gözlemleniyor.
Destek Seviyeleri 9,1-8,5 7,8-7,2
Direnç Seviyeleri 10,77-11,5 15,4-16,3

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

DOT-06.06-2

Şu anda 9,86 dolardaki direncini test ettiğini söyleyebilirim. Buradan ret yediği taktirde 9,31 dolara ve ardından 8,79 dolara düşme ihtimali var. Boğaların piyasadaki hakimiyetini kaybetmesi durumunda da 8,10 dolar ve 7,30 dolar seviyelerine gerileyebileceğini düşünüyorum.

Ayıların pes etmesi sonucunda da 10,58 dolara kadar ulaşacağını düşünüyorum. Bu direnci destek olarak doğrulamayı başarırsa 11,87 doları hedeflemek isteyecektir.

Destek Seviyeleri 9,31 8,79
Direnç Seviyeleri 9,86 10,58
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster