Polkadot (DOT) Düşen Trendini Takip Etmeye Devam Ediyor!

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DOT tarafında bir süredir düşen trend görünümünün hakim olduğu söylenebilir. Diğer kripto paraların çoğunda da düşüş trendinin hakim olduğu görülebilir. Fiyatın 16,03 dolar altına düşmesi durumunda yeni dip seviyesi gözlemlenebilir.

DOT İçin Orta Vadeli Fiyat Hedefleri

DOT 02.21 1

Altcoin tarafında orta vadeli düşen trend yapısının hakim olduğunu söylemek mümkün. Trend üzerinde günlük kapanış gelmediği sürece aşağı yönlü hareketin devamı gelecektir. RSI ise 45 seviyelerinde seyrediyor. RSI değeri trendin yönü olmadığını fakat düşüşe yatkın olduğunu söylemektedir.

Altcoinin aşağı yönlü gerçekleştireceği fiyat hareketleri doğrultusunda ilk destek bölgesi 16,03 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Bu bölgenin ayıların satış baskısına dayanamayıp kırılması durumunda DOT fiyatının 11,90 dolar seviyelerine kadar gerilemesi muhtemeldir. Şu an bulunulan bölgede gerçekleşecek boğaların baskıları sonucu 19,84 dolar seviyelerindeki direnç bölgesinde tekrardan işlem görebilir. Direncin kırılımı ve tekrar testinin gerçekleşmesi durumunda 22,41 dolar seviyelerine kadar yükselişi gözlemlenebilir. Bu bölge üzerinde gerçekleşecek fiyat hareketleri altcoinin 26,19 dolar seviyelerine kadar yükselişine sebebiyet verebilir.

Destek noktaları: 16,03 – 11,90

Direnç noktaları: 19,84 – 22,41 – 26,19

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Noktaları

DOT-02.21-2

Altcoinin 4 saatlik grafiğinde farklı bir durum gözükmemektedir. Yine düşen trendin hakim olduğunu ve düşüşün devam edilebileceği söylenebilir.

Aşağı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin için ilk destek noktası 17,13 dolar seviyelerinde bulunmaktadır. Bu bölge daha yeni direnç iken şuan destek görevi görmektedir. Bu desteğin altında gerçekleşecek ayıların piyasa üzerinde daha fazla hakim olması durumunda 16,20 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşanabilir. Yukarı yönlü oluşacak fiyat hareketlerinde ise altcoin için ilk direnç noktası 17,98 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Bu bölge üzerinde yukarı yönlü alım baskısının artması durumunda düşen trend kırılımı gerçekleşmesi gerekmektedir. Düşen trend üzerinden devam edilecek yükseliş hareketi için 19,06 dolar seviyesi direnç görevi görecektir. Bu bölge üzerine çıkılması durumunda yükselişe karşılık 20,23-20,41 dolar aralığı direnç görevi görecektir.

Destek noktaları: 17,13 – 16,20

Direnç noktaları: 17,98 – 19,06 – 20,23 – 20,41

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster