Polkadot (DOT) Direnci Kırabilecek Mi?

Polkadot kritik destek seviyelerinin altında işlem görmeye devam ediyor.
polkadot-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Polkadot Çift Haneli Kayıp Yaşadı!

Kripto para piyasasının dün yaşadığı genel düşüşten, AVAX ve ADA ile beraber en büyük zararı gören tokenlardan biri de DOT oldu. %10’un üzerinden bir kayıp yaşan DOT yatırımcıları, Bitcoin’in bugün yaklaşık %10 civarında olan yükselişine karşılık, %3’lük bir yükselişe şahit olabildiler.  Bu açıdan majör coinler arasında en düşük performansı gösteren projelerden biri oldu. Bunun yanında DOT, 8 Şubat tarihinden beri süregelen düşüş trendini de henüz kırabilmiş değil. DOT’un yakın vadeli olarak göstereceği performans için, özellikle piyasanın hayli dalgalı olduğu şu günlerde, Bitcoin’in hareketlerini takip etmekte fayda var. DOT yazım sırasında 16,37 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Peki DOT için yakın vadeli hedefler neler? Destek ve direnç noktaları nereler?

Destek ve Direnç Noktaları Nereler?

Polkadot 02.25 01

Öncelikle DOT için uzun vadeli olarak bir düşüş trendi içerisinde olduğunu söylemekte fayda var. Bitcoin‘in 69.000 dolar seviyesinin ardından hızla geriye çekilmesiyle neredeyse tüm altcoinlerde de düşüş trendi başladı. Bunun yanında DOT yakın vadeli olarak 8 Şubat tarihinden beri de bir düşüş trendi içerisinde. Bu bakımdan DOT’un şuan hali hazırda işlem görmekte olduğu 16 dolar seviyesi, 8 Şubattan bu yana süregelen düşüş trendinin kırılması adına da önem arz eden bir nokta konumunda.

DOT’un özellikle 16,50 dolar seviyesinin üzerinde günlük kapanış yapması durumunda hem bu düşüş trendinin kırılacağı, hem de 20 dolar seviyesine doğru bir ilerleyiş için önemli bir hamle olacaktır. 20 dolar bandında bulunan ikinci direncin de kırılıp bu seviyenin üzerinde güçlü kalınması durumunda DOT için, orta vadeli olarak, 26 dolar seviyelerinden bahsetmek mümkün olacaktır.

Polkadot İçin Aşağı Yönlü Senaryolar Neler?

Bitcoin’in 39.000 dolar seviyesinde güçlü kalamaması ve aşağı yönlü bir inişin başlaması durumunda ise DOT için de bir düşüş senaryosundan bahsetmek gerekecektir. Bu senaryoya göre DOT için ilk destek seviyesi 14,50-14 dolar seviyesi olarak çalışacaktır. DOT fiyatının bu seviyeye tutunması halinde tekrar yukarı yönlü bir kırılmadan söz etmek mümkün olacaktır. Ancak bu seviyenin de altında bir gün kapanışı olması DOT için kayıpları derinleştirecek ve 11,50-11 dolar seviyelerini kendine destek edinecektir.

DOT yatırımcılarının, piyasanın hayli dalgalı olduğu bu günlerde, öncelikle küresel finansal gelişmeler başta olmak üzere, Bitcoin’in hareketlerini de takip etmelerinde fayda bulunmaktadır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster