Polkadot Analizi 4 Ağustos: DOT için Artış Gözüküyor mu?

Polkadot (DOT)

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in Temmuz ayı sonlarında 30 bin dolardan toparlanması, sonucu henüz belirlenmemiş bir altcoin yarışını ateşlemiş gibi görünüyordu. Piyasa değerine göre ilk 20 kripto para söz konusu olduğunda, pole pozisyonu Polkadot tarafından tutulmuş gibi görünüyordu.

Polkadot (DOT)

Son iki hafta içinde en düşük 10.3 dolardan 19.8 dolara yükseldikten sonra değeri yaklaşık %100 arttı. Bu hareket tek başına anılmayı hak etse de, DOT’un tablosuna daha yakından bakıldığında, dijital varlığın hala bir alt kanalın sınırları içinde olduğu ortaya çıktı.

Bu yazının yazıldığı sırada Polkadot 17.35 dolardan işlem görüyordu ve CoinMarketCap sıralamasında dokuzuncu sıradaydı.

Polkadot (DOT) günlük grafiği

DOT-1

DOT’un 19 Mayıs’tan bu yana yaptığı hareket, son rallisi düşünüldüğünde bile genel bir düşüş trendinin altını çizdi. DOT istikrarlı bir şekilde değer kaybederken 13.8 dolar, 13 dolar ve 10,3 dolarda düşük dip seviyeleri oluştu. 10.3 dolardan toparlanma önemli bir gelişmeydi, ancak DOT’un 19.6 dolardaki zirvesi genel olarak daha düşük bir zirveye işaret etti. Bunun anlamı, yazı yazılırken bir düşüş trendinin hala aktif olduğuydu.

Bir sonraki hedef?

DOT’un destek seviyeleri 17.07 dolar ve 13,8 dolar seviyelerinde kaldı. İkincisi, 20’likSMA (kırmızı) modelin yarım çizgisi ile çakıştı. Bu alanın altına bir düşüş, en son Ocak ayı başlarında görülen 7,2 dolar seviyesinde başka bir düşük dip ihtimalini artıracaktır. Bu, değerde başka bir feci kayıpla sonuçlanacaktır.

Polkadot (DOT)

Polkadot’un son rallisi boşuna değildi. Boğa bayrağı oluşturuldu ve önümüzdeki günlerde yukarı yönlü bir kırılma ihtimali var. DOT’un aşağı kanalının üst trend çizgisinin üzerine bir artış, alıcılar lehine potansiyel bir trend değişimi anlamına gelir. Göstergeler de yükseliş pozisyonlarını korudu.

RSI 60’ın üzerinde işlem gördü, MACD yukarı doğru hareketine devam etti ve Squeeze Momentum indikatörü piyasada yukarı yönlü baskının varlığına dikkat çekti. Bununla birlikte, boğalar zirveye çıkarsa, hemen bir geri dönüş gerekli olacaktır.

Sonuç

polkadot (DOT)

Polkadot’un aşağı kanalı önümüzdeki haftalarda düşüş eğilimi gösterdi. Modelin yarım çizgisinin altındaki bir kapanış, daha düşük trend çizgisine ve daha yeni bir düşük seviyeye doğru bir hareketi doğrular. Bununla birlikte, boğaların gelgiti kendi lehlerine çevirmek için küçük bir penceresi de var.

17.07 dolardan bir geri dönüş, boğa bayrağı modelinden yukarı doğru bir kırılma şansı sunacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster