Kripto para piyasası Kanamaya devam ederken Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor ?

f176a6451fd186927d34dabc61886991
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor ?
Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor ?

Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor ? – Tezos (XTZ), geçtiğimiz haftalardaki rallisini sürdürürken güncel kripto piyasası düşüşünden bağımsız hareket etmesiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. XTZ, 1,33 dolara kadar yükseldi ve potansiyel olarak yılın son çeyreğini başarılı geçireceği sinyalini veriyor.

XTZ için pump uyarısı? Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor ?

Tezos fiyat hareketleri, trader’ların kafasını karıştırıyor, zira mevcut değerleme için önemli bir neden gözükmüyor. En iyi açıklama, varlıkların daha erişilebilir olmasını sağlamak için yeni bir Coinbase eklemeye yönelik olumlu bir haber.

XTZ fiyat hareketi, nispeten küçük bir pazarın hareket etmesine yardımcı olan yükseliş grafiği göstergelerini takip etmeye devam ediyor. Tezos işlem hacmi 24 saat içinde 113 milyon dolar civarında seyretti ve bu Token’in tarihindeki en büyük ikinci işlem hacmi rakamı. Geçtiğimiz ay, XTZ, durgun pozisyonlardan 0.76 dolar civarında yükseliş yakaladı ve bir kez daha birkaç dolarlık fiyat aralıklarına tutunmaya çalıştı.

Tezos projesindeki gecikme XTZ fiyatını Olumsuz Etkilemişti

Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor
Tezos Fiyatını Ne Etkiliyor ?

XTZ’nin başarısızlıklarından biri de, ayı piyasası boyunca mainnet lansmanında yaşanan gecikmeydi. Bu, XTZ’nin listelenmesindeki zorlanmasından dolayı piyasa fiyatını olumsuz etkiledi.

Tezos bu farkı kapatıyor gibi görünüyor. Kripto para, az sayıda borsada işlem gördüğü için benzersiz bir işlem profiline sahip. Hacimlerin çoğu Binance üzerinde yoğunlaşıyor, Kraken ve Coinbase de görülen ticarette katkı sağlıyor. Bu, XTZ’nin bu pazarlardaki uyumlu bir yükseliş faaliyetine dayanarak artmasını sağlayacaktır.

XTZ fiyatı da, Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinden oldukça bağımsız. Çünkü hacimlerin yüzde 27’si doğrudan ABD dolarına, yüzde 30’u ise Tether’e (USDT) karşılığı. Bu, kripto paranın piyasalara karşı davranmasını ve eşsiz likidite kaynaklarını keşfetmesini sağlıyor.

Balina faaliyeti ayrıca, Binance’in XTZ için yeni fiyat hareketlerinin arenası olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, şu an için yükselişi takip eden olası bir düşüş söz konusu gözükmüyor.

Diğer bir katalizör, ayı piyasasına rağmen hevesli olan Tezos topluluğu. Ağ destekçileri, akıllı sözleşmeler ve menkul kıymet tokenleri taşıma potansiyeline odaklanırken, piyasa fiyatlarına fazla odaklanmamaları öneriliyor.

XTZ’nin son canlanışı ve Coinbase aracılığıyla gözetim cüzdanları seçeneği de, kripto varlıklarına dayanan borsada işlem gören ürünlerin geliştiricisi olan Amun’un dikkatini çekti. Tezos, Amun tarafından Avrupa pazarı için ürünler oluşturmak üzere seçilen dokuz Kripto para biriminden sadece biri.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!