PayPal’ın Eski Başkanı, Bitcoin Hakkındaki Planlarını Açıkladı!

  • Squawk Box röportajında, PayPal eski başkanı ve şu anki Lightspark CEO’su David Marcus, Bitcoin (BTC) için büyük vizyonunu paylaştı.
  • Marcus farklı bir perspektif sundu ve “Bitcoin, insanların bir şeyler satın almak için kullanacağı para birimi değil” dedi.
  • Marcus’ın bakış açısını ayıran şey, Bitcoin’in Lightning Ağı ile birlikte potansiyelini takdir etmesidir. Lightning Ağı, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik zorluklarını ele alan bir ikinci katman ölçekleme çözümüdür.

PayPal eski başkanı ve şu anki Lightspark CEO’su David Marcus, Bitcoin için farklı görüşler sunarak, Bitcoin vizyonu hakkında düşüncelerini paylaştı.

PayPal’ın Eski Başkanı Marcus’un Bitcoin Vizyonu

Squawk Box röportajında, PayPal eski başkanı ve şu anki Lightspark CEO’su David Marcus, Bitcoin (BTC) için büyük vizyonunu paylaştı. David Marcus, röportajına çevrimiçi para transferleri için evrensel bir protokolün eksikliği olarak belirttiği dijital çağdaki temel bir sorunu vurgulayarak başladı. Geleneksel finansal sistemin para değişimi ve uluslararası ödemeler için belirlenmiş protokoller kullandığına karşın, İnternet, sınırlar ötesi para transferi için standartlaştırılmış bir yönteme sahip değil.

Marcus, Bitcoin’in, merkezi bir otoritenin kontrolü dışında çalışabilme yeteneği de dahil olmak üzere benzersiz özellikleri sayesinde bu boşluğu doldurabilme ve çevrimiçi para için evrensel bir protokol olabilme potansiyeli taşıdığını savundu.

Bitcoin evrensel bir para birimi haline geldiğinde fiyatının yükseleceği sorulduğunda, Marcus farklı bir perspektif sundu ve “Bitcoin, insanların bir şeyler satın almak için kullanacağı para birimi değil” dedi.

Ancak, BTC’nin üstünde yer alan Lightning ağı hakkında fikirlerini belirtti ve bunun, çok düşük maliyetlerle sınır ötesi transfer ödemeleri için ağda değiş tokuş edilebilecek bir değerle ilgili küçük bir veri paketi gibi olduğunu ifade etti.

Bitcoin ve Lightning Ağı

Marcus’ın bakış açısını ayıran şey, Bitcoin’in Lightning Ağı ile birlikte potansiyelini takdir etmesidir. Lightning Ağı, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik zorluklarını ele alan bir ikinci katman ölçekleme çözümüdür ve daha hızlı ve daha ucuz işlemlere imkan tanır.

Lightning Ağı’nı kullanarak, kullanıcılar on-chain işlemlere kıyasla önemli ölçüde daha düşük işlem ücretleri ile Bitcoin gönderebilirler. Lightning Ağı, ayrıca mikro işlemleri daha pratik hale getirir, çevrimiçi içerik para kazanma ve kullanıldıkça ödeme gibi kullanım durumları için yeni olasılıklar açar.

Kripto ekosistemi evrildikçe, Bitcoin’in çeşitli uygulamalarda adaptasyon yeteneği ve kullanışlılığı giderek daha belirgin hale geliyor. Değer saklama aracı olarak veya sınır ötesi transferler için bir araç olarak, Bitcoin’in finansal manzara üzerindeki etkisi inkar edilemez bir hale gelmiş ve yolculuğu dünya genelindeki yatırımcılar ve hayranlarının ilgisini çekmeye devam eden bir hikaye olmuştur.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version