PayPal hisseleri Bitcoin desteğinden bu yana yüzde 17 fırladı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

PayPal hisseleri, Nasdaq ve daha geniş ABD borsasına kıyasla güçlü bir performans dönemini vurgulayarak Pazartesi günü rekor seviyeye ulaştı.

Teknoloji odaklı Nasdaq, 12 Kasım’dan bu yana yaklaşık yüzde 6,5 değer kazandı. Yüksek piyasa değerli hisse senetlerini içeren daha büyük S&P 500 Endeksi aynı dönemde yüzde 3,5 yükseldi.

PayPal hissesinin barchart.com tarafından 3 aylık performansı

PayPal’ın mükemmel performansının arkasındaki tek faktör kripto endüstrisine girmek olmasa da, Küresel ödeme devi, Dijital varlıkların artan yaygınlığından kar elde etmek için iyi bir konumda. Bazı analistler, Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışın PayPal’ın görünümünü de olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

Ödeme devinin Bitcoin fiyatını olumlu etkilediğine dair de kanıtlar var. Mevcut verilere göre PayPal, ABD’de kripto platformu piyasaya sürülmeden önceki haftalarda yeni oluşturulan Bitcoin’lerin yüzde 70’ini satın almış olabilir.

Tahminler farklılık gösterse de 2019’da 5.000 kişiyle yapılan bir araştırmaya göre Bitcoin sahipleri yetişkin ABD nüfusunun yüzde 6,2’sini oluşturuyor. Araştırmanın ek yüzde 7,3’ü Bitcoin almayı planladıklarını açıkladı.

Bu oranlar doğruysa, Kripto para birimleri PayPal’ın işine önemli bir katkı sağlayabilir. Örneğin Square Cash App’in gelirleri, Bitcoin satın almayı mümkün kıldığından beri fırladı.

PayPal Holdings (PYPL) hisseleri, Ödeme devinin kripto ticaret platformunu başlattığı 12 Kasım’dan bu yana yüzde 17 arttı.

PayPal, 2021’de küresel kripto hizmetlerini başlatmayı planlıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram