Pazartesi, Ocak 18, 2021

PayPal hisseleri Bitcoin desteğinden bu yana yüzde 17 fırladı

PayPal hisseleri, Nasdaq ve daha geniş ABD borsasına kıyasla güçlü bir performans dönemini vurgulayarak Pazartesi günü rekor seviyeye ulaştı.

Teknoloji odaklı Nasdaq, 12 Kasım’dan bu yana yaklaşık yüzde 6,5 değer kazandı. Yüksek piyasa değerli hisse senetlerini içeren daha büyük S&P 500 Endeksi aynı dönemde yüzde 3,5 yükseldi.

PayPal hissesinin barchart.com tarafından 3 aylık performansı

PayPal’ın mükemmel performansının arkasındaki tek faktör kripto endüstrisine girmek olmasa da, Küresel ödeme devi, Dijital varlıkların artan yaygınlığından kar elde etmek için iyi bir konumda. Bazı analistler, Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışın PayPal’ın görünümünü de olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

Ödeme devinin Bitcoin fiyatını olumlu etkilediğine dair de kanıtlar var. Mevcut verilere göre PayPal, ABD’de kripto platformu piyasaya sürülmeden önceki haftalarda yeni oluşturulan Bitcoin’lerin yüzde 70’ini satın almış olabilir.

Tahminler farklılık gösterse de 2019’da 5.000 kişiyle yapılan bir araştırmaya göre Bitcoin sahipleri yetişkin ABD nüfusunun yüzde 6,2’sini oluşturuyor. Araştırmanın ek yüzde 7,3’ü Bitcoin almayı planladıklarını açıkladı.

Bu oranlar doğruysa, Kripto para birimleri PayPal’ın işine önemli bir katkı sağlayabilir. Örneğin Square Cash App’in gelirleri, Bitcoin satın almayı mümkün kıldığından beri fırladı.

PayPal Holdings (PYPL) hisseleri, Ödeme devinin kripto ticaret platformunu başlattığı 12 Kasım’dan bu yana yüzde 17 arttı.

PayPal, 2021’de küresel kripto hizmetlerini başlatmayı planlıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18