PayPal Bitcoin Alım Limitini Haftada 100.000 Dolara Yükseltiyor

paypal bitcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ödeme devi PayPal, ABD’deki uygun müşteriler için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satın alma limitini haftalık 100.000 dolara yükseltti ve yıllık limitleri tamamen kaldırdı.

PayPal müşterilerinin şubat ayındaki haftalık kripto satın alma limiti 20.000 $ idi. PayPal, müşterilerin ilk olarak Ekim 2020’de doğrudan PayPal hesaplarından Bitcoin, Ethereum, Bitcoin cash ve Litecoin gibi kripto para birimlerini satın almasına, satmasına ve tutmasına izin verdi. Bu hareket, bireylerin PayPal’ın dünya çapındaki 26 milyonluk güçlü ticaret ağı içindeki satın alımları ile varlıkları kullanmalarına izin vererek kripto para ekosisteminin genişlemesine büyük ölçüde yardımcı oldu.

PayPal’ın Kripto Hacmi Ne Kadar?

paypal

Şirket aylık ortalama kripto para hacmi konusunda sessiz olsa da, CEO Dan Schulman nisan ayında bu sayının aylar içinde 200 milyon dolara ulaşacağını beklediğini söyledi.

İşlemler Nasıl Gerçekleştiriliyor?

PayPal’ın kripto para işlemleri, Paypal müşterileri adına varlıkları koruyan ve ticaret yapan kripto hizmetleri şirketi Paxos Trust Company ile ortaklık yoluyla gerçekleştiriliyor. İşlemler tamamlandığında, PayPal müşterilerinin kriptoları satıcı ile işlem yapmak için fiyata dönüştürülür.

PayPal, kripto para desteğine yönelik artan tüketici talebini dikkate alan tek şirket değil. Elektronik ödeme sağlayıcısı Visa, kripto borsası Coinbase ve kripto hizmetleri sağlayıcısı Crypto.com tarafından verilen banka kartlarını destekleme kararı aldı. Bu ayın başlarında Visa, ilk kripto kredi kartını başlatmak için kripto borsası BlockFi ile ortaklık kurdu.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster