Paxful: Rusya’da BTC Ticareti Patladı

rusya bitcoin

Eşler arası (P2P) ticaret platformu Paxful, Rusların koronavirüs pandemisinden çok yorgun olduklarını ve kendilerini güvende tutmanın bir aracı olarak düzenli olarak bitcoin’e dönüştüklerini ve servetlerinin zayıflayan ekonomik koşullara karşı koruntuklarını söylüyor.

Paxful Rusya Ticaret Etkinliğinde Artış Gördü

Salgının dünyadaki küresel pazarlar üzerinde bazı kötü etkileri oldu. Örneğin Birleşik Devletler yılda 75.000 dolardan az kazanarak tüm vatandaşlara 1.200 dolarlık teşvik kontrolü yayınlarken, aynı zamanda erteleyen veya faiz içermeyen yeni kredi programları aracılığıyla milyarlarca işletmeyi yeniden pompaladı. ABD, ülkenin karşı karşıya olduğu sert ekonomik koşullar göz önüne alındığında, standart trader’ların BTC faizinde büyük bir artışa tanık oldu.

Örneğin, para tabanı ve diğer kripto borsaları, birçok insanın teşvik fonlarını kripto para için harcadığını belirtti. Her biri yaklaşık 1.200 dolarlık işlemlere ve satın almalara tanıklık ettiklerini, bu da teşvik kontrollerinin ne kadar olduğunu bildiriyorlar.

Görünüşe göre, Rusya’da da aynı tür bir belirsizlik ve ekonomik huzursuzluk yaşanıyor. Paxful yaptığı açıklamada, Rus müşterilerinin büyük olasılıkla “enflasyonla mücadele etmek” için BTC’ye başvurduklarını açıklıyor. Rusya Paxful için hala nispeten yeni bir bölge – platform 2019’un sonuna kadar ülke sakinlerine zaman, enerji veya kaynak ayırmaya başlamadı – ve yine de yöneticiler büyük değişiklikler fark ediyorlar.

Şirket resmi bir açıklamada şunları açıkladı:

Vatandaşları üzerinde ağır bir şekilde ağırlaşan koronavirüsün ekonomik sıkıntısı ile birlikte, alternatif bir finans sistemine yapılan ücret, bölgede belirginleşti.

Şirket ayrıca, ticaretin bir yıldan diğerine (2019’dan 2020’ye) yüzde 350’den fazla arttığını ve faaliyetin büyük kısmının Rusya ve halkından kaynaklandığını belirtti. Paxful açıklıyor:

COVID-19 salgını sırasında bir önceki aya göre (MoM) bozuldu… Zehirli Mayıs ayında yüzde +50, Nisan ayında yüzde +41, Mart ayında yüzde +34, Mart ayında yüzde +34, son üç ayda ortalama yüzde +42 oldu . Art arda her ay tüm zamanların en yüksek seviyesiydi, Temmuz Haziran’ı en yüksek ay olarak geçecek şekilde ayarlandı. Ayrıca, yeni kullanıcılar aynı dönemde yüzde 365 artış kaydetti.

Yazma sırasında, Rusya’nın bitcoin ve kripto para birimlerinde nerede durduğu tam olarak anlaşılamamıştır. Paxful’ın Rusya pazarının yöneticisi Anton Kozlov, şu anda Rusya’nın bankacılık sisteminin ağırlıklı olarak küçük bir oyuncu grubu tarafından kontrol edildiğini ve birçok standart müşterinin alternatif aradığını söyledi, ancak ülke geçmişte dijital ticareti yasaklamaya çalıştı. finansal geleceklerinin kontrolünü ele geçirmenin yolları.

Kripto İnsanlara Büyük Yollarla Yardım Edebilir

Kriptonun ülkede daha güzel bir amaca hizmet edebileceğinden emin:

P2P bağlamındaki Bitcoin, onlara daha fazla özgürlük yapmalarını sağlar ve verilerimiz bunu kanıtlıyor.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.