Diğer
  Ana SayfaHaberPalihapitiya: Bitcoin aniden yükselirse felaketi de beraberinde getirebilir!

  Palihapitiya: Bitcoin aniden yükselirse felaketi de beraberinde getirebilir!

  -

  Son zamanlarda Unchained Podcast ile röportaj yapan Social Capital CEO’su ve Virgin Calactic Başkanı Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in değerindeki hızlı artışın tehlikeli olabileceğini düşünüyor.

  Bitcoin’in fiyatının bu noktada çarpıcı bir oranda artması için finansal sistemde işlerin çok kötü gitmesi gerektiğini belirten dolar milyarderi,

  “Böyle bir durum arkadaşlarınız ve aileniz üzerinde yıkıcı etkiler yaratır. Aralarında tanıdıklarımızın da olduğu Bitcoin almamış birçok insan için büyük neticeleri olur. Dolayısıyla böyle bir şeyi istemezsiniz.” dedi.

  Portföylerin sadece yüzde 1’inin Bitcoin’e ayrılması gerektiğini vurgulayan ünlü yatırımcı, daha önce de belirttiğimiz gibi 2010 yılında Bitcoin ile tanıştığını söyledi. 2013 yılında Bitcoin ekosisteminin aşina olduğu bir isim olan Wences Casares tarafından ikna edilen Palihapitiya, doğum günü için Las Vegas’a giderken,  “3 gün sonra aile ofisini arayıp ‘Bana 1 milyon Bitcoin alın’ dedim. Böyle başladım. O dönem 80 dolar civarındaydı. BTC’yi anlamak için birkaç yıl geçti. Aslında teknik anlamda, işin mekaniği konusunda öğrendiklerimi unuttum bile. Bence bu detaylar artık önemli değil.” diye konuşmuştu.

  Bitcoin’in ciddi bir artış yaşadığı 2017’ye atıfta bulunan genç CEO, “Bitcoin 20 bin dolar olduğunda ofiste olanlar neredeyse delirmişti. Ben de ‘Bana hiçbir şey söylemeyin, fiyat önemli değil. Bilmek istemiyorum. Satış yapmayın, psikolojik olarak fiyattan etkilenmeyin. 10 bin veya 20 bin dolar olması önemli değil.’ demiştim.” dedi.

  Teknoloji girişimcisi bir zamanlar Facebook’un üst düzey yöneticilerinin bir üyesiydi. Şirketinde 2 milyar dolardan fazla para yöneten Palihapitiya, aynı zamanda NBA ekibi Goldan State Warriors yönetim kurulu üyesidir.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler