Ana SayfaKripto Para AnalizleriOptimism (OP) Destek Seviyesinde İşlem Görüyor!

Optimism (OP) Destek Seviyesinde İşlem Görüyor!

-


OP 4 Saatlik Grafik Yorumu

OP-06.16-1

Sizler için bu yazımda, gaz ücretlerinin yüksek olduğu Ethereum’a bir çözüm olarak optimistic rollup teknolojisini kullanan ve katman-2 ölçeklendirme çözümü Optimism projesinin yerel varlığı olan OP analizi yapacağım.

Listelendiği günden bu yana düşüş yaşayan OP, şu anda 0,60 dolar – 0,63 dolar bandı ile 0,50 dolar – 0,47 dolar bandı arasında konsolide olmaya devam etmekte. Aşağı yönlü hareketi tercih ettiği taktirde 0,39 dolar – 0,36 dolar bölgesinde bulunan destek hattına kadar gerileme ihtimali var.

Boğaların devreye girerse konsolide olduğu bölgenin direncini kırdıktan sonra 0,72 dolar – 0,75 dolar bölgesine ulaşabilir. Devamında ise 0,93 dolar ile 0,98 dolar arasındaki direnç hattına kadar yükselmek isteyecektir.

Chaikin para akışı, satış baskısının azaldığını gösteriyor. Ayıların elinde satacak OP kalmayınca yukarı yönlü hareket beklenebilir.

RSI ise aşırı satım bölgesine yakın seviyede bulunmakta. Her ne kadar bu durumda düşüş senaryolarının gerçekleşme ihtimali az olsa da göz ardı etmemek gerektiğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 0,50-0,47 0,39-0,36
Direnç Seviyeleri 0,60-0,63 0,72-0,75

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

OP-06.16-2

Şu anda 0,52 dolardaki direncini kırmayı başardı ancak destek olarak doğrulamadığı için aşağı yönlü hareket etme şansı var. Hatta 0,47 dolarda tutunamazsa 0,34 dolara kadar gerileyebilir.

Tam tersi bir durumda yani yükseliş senaryosunda ise 0,56 doları test etmek isteyeceğini düşünüyorum. Bu durum gerçekleşirse ve ardından kırılım kaydedilirse 0,6 dolara kadar yükseliş yaşama ihtimali bulunmakta.

Destek Seviyeleri 0,47 0,34
Direnç Seviyeleri 0,56 0,60
Basri Caneri
Basri Caneri
Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler