Ontology, STEEM, XRP Fiyat Analizi: 26Eylül

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son 48 saat içerisinde, özellikle Bitcoin’in kendi amortismanı nedeniyle çoğu kez aşağı düştükten sonra, piyasadaki birçok altcoin için bir mola dönemine girildi. BTC’nin toparlanması sayesinde, bu altcoinlerinin çoğu; XRP, STEEM ve Ontology BTC ile birlikte iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, son yükselişin hakim olduğu düşüş trendini tersine çevirmek için yeterli olup olmadığı tamamen başka bir konudur.

Hızlı Gezinti

XRP

Kaynak: TradingView’de XRP / USD

Önceleri piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, 2020’de altüst oldu. Temmuz sonu ve Ağustos ayı XRP’nin yıllık en yüksek seviyelere yükselmesine rağmen, ondan önceki ve sonraki dönem pek de bonkör olmamıştı. Aslında, 2 Eylül’deki piyasa çapındaki değer kaybından bu yana, kripto para biriminin değeri önemli ölçüde düştü. Bu, yalnızca Bitcoin’in direnç seviyelerini aşamadığı birkaç gün önce 10.100 dolara düşmesiyle daha da kötüleşti.

Bununla birlikte, yazı yazılırken, BTC’nin performansı XRP’nin toparlanmasına bir miktar ivme kazandırıyordu ve kripto % 12’lik kayıplarını tersine çevirmeye çalışıyordu.

XRP’nin teknik göstergeleri ise karışık sinyaller verdi. Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının çok üzerinde iken, Chaikin Para Akışı grafiklerde keskin bir artış kaydederek CMF’yi büyüyen sermaye girişinin bir işareti olan 1’in üzerine çıkardı. Bu karışık göstergeler ışığında, sürekli bir trendin tersine dönüp dönmediğini söylemek zor.

Ethereum’un ötesindeki varlıkları Bitcoin ve XRP’yi içerecek şekilde desteklemek için tasarlanmış otomatik bir para piyasası protokolü olan Harvest.io, Kava Labs tarafından başlatıldı.

Ontology [ONT]

Kaynak: TradingView’de ONT / USD

Piyasanın 38. sıradaki kripto para birimi ONT, geçtiğimiz hafta Eylül ayı başındaki kazançlarının silindiğini gördü. Bu ilginç bir gelişmeydi, çünkü yukarıda belirtilen dönem boyunca, daha büyük pazar, kriptoların sol, sağ ve merkezdeki grafiklere düştüğü bir tür düşüş trendindeydi. En son piyasa devalüasyonu sayesinde ONT yine Ağustos sonu fiyat seviyelerinde işlem görüyordu. Bununla birlikte, son 7 günde ONT’nin işlem hacminin önemli ölçüde düştüğü unutulmamalıdır.

Aslında, son iki fiyat mumunun yeşil olmasına rağmen, ONT hala grafiklerde % 25’in üzerinde düşüş gösteriyor.

Kripto para biriminin teknik göstergelerinde düşüşün gerçek ölçeği vurgulandı, çünkü Müthiş Osilatör düşüş ivmesini resmederken, MACD çizgisi grafiklerde yükseliş sinyalinin oldukça altındaydı.

STEEM

Kaynak: TradingView’de STEEM / USD

Sert geçen birkaç ayın ardından, STEEM, kripto ağustos ayı ortasında yerel bir zirveye yükselirken, grafiklerde bazı önemli kazançlar edinme yolunda görünüyordu. Ancak, STEEM kısa süre sonra grafiklerde keskin bir düşüş trendine girdiğinden, bu beklenti uzun sürmedi. Bitcoin’in 2 Eylül’deki düşüşü ve ardından gelen düşüş, kripto fiyatını grafiklerde daha da aşağı çekti. Aslında, geçen hafta STEEM% 13’ün üzerinde düşüş gösterdi.

Bununla birlikte, Bollinger Bantlarının ucu, piyasada istikrarlı bir fiyat oynaklığının bir işareti olarak yatay seyire işaret ediyor gibi görünüyordu. Dahası, Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesine çok yakındı, bu, kripto’nun piyasa konumunun ne kadar güvencesiz olduğunun bir göstergesi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster