Önemli Gelişme | IMF El Salvador’a Kızgın!

imf
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme kararının ardından, Uluslararası Para Fonu (IMF), ülkenin yeni BTC yanlısı duruşuyla ilgili “ekonomik ve yasal” endişelerini dile getirdi. Daha önce bildirildiğine göre, IMF sözcüsü Gerry Rice kararın birkaç endişe uyandırdığını söyledi. Kripto para birimlerinin düzenleyici riskler oluşturabileceğini belirtmek için daha da ileri gidiyor.

Bitcoin’in yasal ihale olarak benimsenmesi, çok dikkatli analiz gerektiren bir dizi makroekonomik, finansal ve yasal sorunu gündeme getiriyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yetkililerle istişarelerimize devam edeceğiz.

IMF’den Perşembe günü yapılan bir basın brifingi, grubun dün kararla ilgili olarak El Salvador’un ulusal hükümetiyle görüşeceğini de söyledi. Basın saatine kadar, toplantının sonucuna ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bitcoin’i Kurtarmak için:

El Salvador başkanı Nayib Bukele tarafından açıklandığı gibi, yeni Bitcoin Yasası kısa sürede ülkeye sermaye çekmeyi, daha fazla iş yaratmayı ve “resmi ekonomi dışındaki binlerce kişiye finansal katılım sağlamayı” amaçlıyor.

Bukele, hareketin ülkesinin ekonomik istikrarını güvence altına almaya yardımcı olabileceğinden emin. Bunu, merkez bankalarını ülkeyi tehlikeye atabilecek eylemlerde bulunmaya çağırdıktan sonra kaydetti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!