Diğer
  Ana SayfaHaberÖdeme Devi Visa, Paymaster Denemelerini Ethereum Üzerinde Başlattı

  Ödeme Devi Visa, Paymaster Denemelerini Ethereum Üzerinde Başlattı

  -

  • Visa, Goerli test ağındaki deneyi ile EIP-4337’den nasıl daha fazla fayda sağlayabileceğini değerlendirecek.
  • Visa, paymaster akıllı sözleşmesini müşteri tabanına en iyi şekilde nasıl uygulayabileceğini inceleyecek.
  • Visa müşterilerinin ETH yerine USDT gibi alternatif tokenlerle ödeme yapma seçeneğini araştıracak.

  Ödeme devi Visa’dan gelen bilgilere göre, firma Paymaster denemelerini Ethereum’un testnet ağında başlattı.

  Visa, Ethereum Üzerinde Denemelere Başladı!

  Ethereum (ETH)

  Ödeme devi Visa’nın Kripto Kolu Başkanı Sheffield, Visa’nın önümüzdeki günlerde hesap soyutlama ve EIP-4337 ile ilgili araştırma ve denemelere devam edeceğini belirtti.

  Bir ekip üyesi, ödeme şirketinin akıllı sözleşmelerin potansiyelini ve programlanabilir para ve ödemelerin geleceğini aktif olarak araştırdığını doğruladı. Visa, Goerli test ağındaki deneyinin bir parçası olarak, işlevsel bir paymaster akıllı sözleşmesinin uygulanmasında EIP-4337’den nasıl daha fazla fayda sağlayabileceğini değerlendirecek.

  Paymaster, Visa’nın sözleşme hesaplarının işlem ücretlerini sponsor olduğu akıllı bir sözleşme hesabıdır. Bu denemeler, kullanıcıların Ethereum‘daki halka açık bir test ağı olan Goerli üzerinde işlem ücreti ödemeden merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) test etmelerini sağlamak için yapılacak.

  Özellikle, ödeme teknolojisi şirketi, paymaster akıllı sözleşmesini müşteri tabanına en iyi şekilde nasıl uygulayabileceğini inceleyecektir. Ayrıca, Visa müşterilerinin ETH yerine USDT gibi alternatif tokenlerle ödeme yapma seçeneğini araştıracaktır.

  Visa’ya göre bu çalışmalar, gerçek dünyadaki sorunların çözümüne yardımcı olacak ve zincirleme işlemleri gönderirken kullanıcı deneyimini geliştirecektir.

  EIP-4337, Ethereum’un Kullanım Alanını Genişletebilir

  EIP-4337, Ethereum’un kullanım alanını genişletebilecek bir geliştirme önerisidir. Bu öneri, Ethereum blok zinciri için bir hesap soyutlama standardı tanımlamaktadır.

  Hesap soyutlama, merkezi olmayan uygulamaların mantığını hesap yönetiminden ayırma fikridir.

  Bu önerinin uygulanmasıyla, tamamen kod tarafından yönetilen bir “akıllı hesap” oluşturulabilir. Bu kod, örneğin özel anahtarların sosyal olarak kurtarılmasını veya çoklu cüzdan imzalarının eklenmesini yönetebilir.

  Bu şekilde, daha fazla kullanılabilirlik sağlanabilir ve parolasız oturum açma veya tek tıkla işlemler gibi özelliklerin benimsenmesi hızlanabilir.

  Analistler, EIP-4337 tarafından önerilen fikirlerin, Ethereum ve token cüzdanları tasarlayan kuruluşlar veya bireyler için esneklik sağlayacağını söylüyor. Geliştiricilerin güvenlikten veya kullanım kolaylığından ödün vermeyen cüzdanları piyasaya sürerken daha yaratıcı olmalarına da izin verilecek.

  Visa aktif olarak Ethereum tabanlı ürünler geliştirdiği ve hatta blockchain şirketlerine yatırım yaptığı için bu, şirketin blockchain‘e ilk girişi değil.

  Mart 2023’te ödeme şirketi, müşterileri için bir kripto danışmanlık hizmeti başlattı. Hizmet, şirketlere kripto para birimlerinin yararları ve riskleri hakkında tavsiyelerde bulunarak bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Şubat 2023’te Visa, bir kripto saklayıcısı olan Anchorage Digital’e yatırım yapmıştı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler