Cuma, Aralık 4, 2020

Ödeme devi PayPal resmi olarak Bitcoin ticaretini başlattı

Geçtiğimiz aylarda, ödeme devi PayPal’ın önümüzdeki aylarda kripto para birimi ticareti hizmetleri sunmaya başlayacağını bildirmiştik.

Hazırlıklar sona erdi ve PayPal artık bu hizmetleri kullanıcılarına sunmaya hazır.

Reuters’ın bugün bildirdiği gibi, ödeme devi önümüzdeki haftalarda müşterilerinin ABD’de başlayarak PayPal cüzdanlarını kullanarak kripto para birimi satın almasına, satmasına ve depolamasına izin vereceğini duyurdu.

Habere göre şirket, 2021’in ilk yarısında hizmetini Venmo ve daha fazla ülkeye genişletecek.

PayPal yalnızca kripto para birimi ticareti ve saklama hizmetleri sunmayacak. Şirket ayrıca 2021’in başından itibaren müşterilerinin ağında 26 milyon satıcıyla satın alımlar için kripto para kullanabileceğini bildirdi.

PayPal, bu hizmeti New York Financial Services Department (NYDFS) tarafından sağlanan koşullu bir lisans kapsamında sunacaktır. Geçtiğimiz aylarda PayPal’ın Paxos ile işbirliği içinde kripto para özelliğini başlatacağı yazılmıştı. Bu da teyit edildi. Paxos, PayPal hizmetlerinin yasal, teknolojik ve likidite yönlerini ele alacak.

PayPal’ın kripto para birimine desteği neden önemlidir?

Şu anda, mobil ödeme uygulaması Square’den Robinhood’a kadar birçok büyük fintech şirketi, kullanıcılarının kripto para birimleri alıp satmalarına izin veriyor. PayPal’ın önemi, geniş kullanıcı tabanı göz önüne alındığında daha iyi anlaşılabilir.

California merkezli şirketin dünya çapında 346 milyon aktif kullanıcısı var. İkinci çeyrekte şirket 222 milyar dolarlık ödeme yaptı. Mevcut kripto kullanıcı sayısı coinleri maksimum 30-40 milyon ile ifade edilmektedir. PayPal’ın bundan 10 kat daha büyük bir kitleye hitap ettiği düşünüldüğünde, kripto para birimlerine önemli bir geçiş olabileceği düşünülebilir.

İlk etapta BTC, ETH, BCH ve LTC sunulacak

PayPal’ın başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için alım satım hizmetleri sunacağı belirtiliyor.

PayPal gelişimi, Bitcoin fiyatına daha fazla hareketlilik getirdi. Piyasa değeri ile lider kripto para birimi, haberlerin ardından 12.400 dolara çıktı. Fiyat 15.15 TSI tarihi itibariyle 12 bin 315 dolar seviyesinde.

 

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.84
  THYAO.IS₺12.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.59
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.77