Diğer

  OCO Emir Türü Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Aynı anda iki emir verilebilmesine olanak sağlayan OCO emir türünün ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını inceleyelim.

  OCO Emir Türü Nedir?

  Bu emir türü, diğer emir türlerinden farklı olarak aynı anda iki emir verilebilmesine imkan sağlar (bknz: Emir Türleri Nelerdir? Nasıl Kullanılırlar?). Bu iki emirden birisi kâr al emri diğeri ise stop loss (zarar kes) emridir. Bu iki emirden biri gerçekleştiği takdirde diğer emir otomatik olarak silinmektedir. OCO emir türü, işlemini takip etmek için yeterli zamanı olmayan yatırımcılar için oldukça faydalıdır. Ayrıca, tek bir sekmede iki limit emir verilebilmesi elde edilen kârın korunmasına ve zararın minimum düzeyde tutulmasına yardımcı olur.

  OCO Emir Türü Nasıl Kullanılır?

  19.500 dolar seviyesinde bulunan direnç noktasının kırılımı ile 20.000 dolar seviyesinden BTC alımı yaptığınızı varsayalım (bknz: Destek ve Direnç Nedir? Nasıl Tespit Edilir?). Fakat işleminizi takip edecek zamanınız yok ve bu nedenle belirlemiş olduğunuz seviyelere hem kâr al hem de stop loss emirlerinizi vermek istiyorsunuz. Bu noktada, bu iki emri tek bir sekmede verebilmenizi sağlayan OCO emir türünü kullanmaya karar verdiğinizi düşünelim. Bu emir türünü kullanabilmek için işlem yapmak istediğiniz yatırım ürününü seçtikten sonra “i” sekmesinden “OCO” seçeneğini seçmelisiniz.

  OCO 29.07-1

  Yukarıdaki görselde boş kısımları doldurulmamış bir BTC sat OCO emri görmektesiniz. Şimdi bu boş kısımların ne anlama geldiğini tek tek açıklayalım.

  • Fiyat(USDT), yazan kısım kâr alım seviyesinin yazılması gereken alandır. Az önceki örneğimizde 20.000 dolar seviyesinden alım yaptığımızı söylemiştik. O halde fiyatın 25.000 dolar seviyesini yükselmesi ile satış yapmaya karar verdiğimizi düşünelim. Bu durumda “fiyat(usdt)” yazan kısıma 25.000 yazmalıyız.
  • Stop(USDT), yazan kısım ise vereceğimiz stop loss (zarar kes) emrimizin tetikleyici fiyatı olacaktır (bknz: Stop Loss (Zarar Kes) Nedir? Nasıl Yapılır?). Varsayalım ki, 19.500 direncinin kırılımı ile 20.000 dolardan aldığımız BTC’leri 19.000 dolar seviyesine düşer ise satmak istiyoruz. Bu zararına satış emri için ise ön koşulumuz, fiyatın tekrardan kırmış olduğu direnç olan 19.500 dolar altına sarkması olsun. Bu durumda “stop(usdt)” yazan kısıma 19.500 yazmalıyız.
  • Limit (USDT), yazan kısım ise stop loss (zarar kes) fiyatımızı yazacağımız alandır. Hemen bir üstte bahsettiğimiz gibi 19.000 dolardan zararına satış yapmaya karar verdiğimiz için “limit(usdt)” kısmına 19.000 yazmalıyız.
  • Miktar (BTC), kısmı elimizdeki BTC miktarının ne kadarı satmaya karar verdiysek bunu yazacağımız alandır. Bu nedenle “miktar(btc)” kısmına satmak istediğimiz BTC miktarını yazmalıyız.

  Verdiğimiz örneğin ve açıklamaların, OCO emrine yansıtılmış halini aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

  OCO 29.07-2

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Bitcoin Fiyatı 51 Bin Dolar Civarında Dalgalanıyor: Spot Bitcoin ETF Piyasasındaki Son Veriler!

  Bitcoin fiyatındaki durgunluk devam ederken, spot Bitcoin ETF piyasasındaki para girişleri devam ediyor; Son veriler!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug, 25 yaşında ve Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Kripto para piyasasını 2 yıldır yakından takip ediyor ve analizlerini Coin Otağ takipçileriyle paylaşıyor.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.

  Binance Copy Trade Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar!

  Binance, dünyanın en büyük kripto borsasında başlatılan Copy Trading nedir? Nasıl kullanılır? Tüm detaylar!

  Copy Trade Rehberi: Copy Trade Nedir? Nasıl Çalışır?

  Kripto para alım satımındaki sistemler geliştikçe, yatırımcıların işini daha da kolaylaştıran sistemler oluşmaktadır, bunlardan biri de Copy Trade! Kripto copy trade'i nedir? Tüm detaylarıyla!