Nobel Ödüllü Ekonomist Paul Krugman Bitcoin (BTC) Hakkındaki Görüşünü Değiştirdi!

Paul Krugman, Bitcoin'in (BTC) yakın zamanda yok olacağını tahmin etmekten vazgeçtiğini söyledi. Ekonomist şimdi kripto para birimini "sonsuza kadar hayatta kalabilen bir kült" olarak düşünmeyi öneriyor. Bununla birlikte, Krugman hala Bitcoin'in temeli olmadığına inanıyor.

paul krugman
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paul Krugman 2008’de ticari modellerin analizi ve ekonomik aktivitenin lokasyonu ile iktisadi bilimler üzerine Nobel ödülünü kazanmıştır. Uluslararası iktisat, ticaret teorisi, ekonomik coğrafya ve uluslararası finans alanındaki akademik bilgisi ile tanınmaktadır.

Yaklaşan ölümü tahmin etmekten vazgeçtim. Görünüşe göre her zaman yeni bir inananlar grubu var. Onu, sonsuza kadar hayatta kalabilecek bir tarikat olarak düşünün.

Krugman hala bir Bitcoin hayranı değil. Ayrıca kripto para biriminin tartışılacak herhangi bir temeli olmadığında ısrar ediyor.

Bu uygun bir değişim aracı, istikrarlı bir değer deposu değildir. Kesinlikle bir hesap birimi değildir.

Krugman insanların neden bunlara büyük meblağlar ödediği konusuna da değindi. Ona göre insanların büyük meblağlarda bu varlıkları almasının nedeni; bu varlıkların fiyatlarının artmaya devam etmesi, böylece erken yatırımcıların çok para kazanması ve başarılarının yeni yatırımcıları çekmeye devam etmesidir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,866.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!