Diğer

  New York’un Düzenleyicisi, Şirketlerin Kripto Para Listelemeleri Hakkında Daha Fazla Şeffaflık İstiyor

  • New York finansal düzenleyicisi, eyalette düzenlenen kripto şirketlerinin kripto paraları nasıl listelediği ve listeden çıkardığı konusunda daha fazla şeffaflık sunmalarını istiyor.
  • Önerilen çerçeve, firmalara nasıl özel bir coin listeleme ve listeden çıkarma politikası tasarlamaları konusunda rehberlik etmek amacıyla tasarlanmıştır.
  • Düzenleyiciden coin listeleme politikasına onay aldıktan sonra, bir firma bir coin’i kullanmadan önce NYDFS’ye yazılı bildirimde bulunabilir.

  Adrienne Harris liderliğinde New York’un finansal düzenleyicisi, kripto şirketlerinin kripto para listeleme ve listeden çıkartma politikalarında daha fazla şeffaflık talep edecek.

  New York’un Finansal Düzenleyicisi Şeffaflık İstiyor

  adrienne-harris

  New York finansal düzenleyicisi, eyalette düzenlenen kripto şirketlerinin kripto paraları nasıl listelediği ve listeden çıkardığı konusunda daha fazla şeffaflık sunmalarını istiyor. New York Eyalet Finansal Hizmetler Departmanı, Pazartesi günü yayınlanacak olan önerilen rehberlikte, kripto şirketlerinin, bir kripto paranın kabul edilmesinden önce nasıl bir coin teklifini değerlendirdiği konusundaki beklentilerini, önceki bir versiyonun çerçevesine dayanarak belirtiyor.

  Düzenleyici ayrıca, bir kripto şirketinin bir paranın listeden çıkarılması gerektiğinde düşünmesi gereken adımları ve kriterleri açıklıyor. Önerilen çerçeve, firmalara nasıl özel bir coin listeleme ve listeden çıkarma politikası tasarlamaları konusunda rehberlik etmek amacıyla tasarlanmıştır.

  NYDFS Müfettişi Adrienne Harris, coin teklifleriyle ilgili standartları daha sağlam hale getirmek için rehberliğe ihtiyaç duyulduğunu ve güncellemelerin incelemeler yoluyla tespit edilen eksikliklerden geldiğini söyledi. Ayrıca yeni rehberin listeden çıkarmayla ilgili ilk rehber olacağını da söyledi. Harris, şunları söyledi:

  “Birinin bir zamanlar normal olduğunu düşündüğü bir coinin iyi olduğunu bildiğimizde, yeni risklerin ortaya çıktığını veya coinin kötüye kullanıldığını gördüğümüzde, kuruluşlarımızın, yine de tüketicileri koruyacak şekilde koini listeden çıkarmanın bir yolunu bulmasını istiyoruz. Güvenliği ve sağlamlığı da koruyor.

  Öneri çerçevesinin bir parçası olarak, NYDFS, eyalette kayıtlı kripto para şirketlerinden yeni coin listeleme ve listeden çıkarma politikaları sunmalarını istiyor. Önerilen yasa tasarısı 20 Ekim’e kadar halkın yorumuna açık.

  2020 yılında yayınlanan orijinal çerçeve rehberliği, NYDFS tarafından düzenlenen kripto şirketlerine özel bir coin listeleme politikası sunmalarını ve bir coin için onay almadan önce düzenleyicinin onayını aramalarını istedi. Listeleme politikası, şirketin iş modeli, operasyonları ve müşterileri gibi faktörlere uygun olmalıdır.

  Düzenleyiciden coin listeleme politikasına onay aldıktan sonra, bir firma bir coin’i kullanmadan önce NYDFS’ye yazılı bildirimde bulunabilir. Ancak firma, hala düzenleyici onayı aramadan bir coin’in kullanılmasına izin vermeden önce NYDFS’yi tüm sunduğu veya kullandığı coinler hakkında bilgilendirmelidir.

  Önerilen yeni çerçevede nasıl bir süreç var?

  Yeni çerçeve, kripto firmalarının coin listeleme politikalarını üç alanda tasarlamalarını istiyor: coin listeleme sürecinin yönetimi; coinlerin risk değerlendirmeleri; ve coinlerin izlenmesi için prosedürler.

  Önerilen listeden çıkarma çerçevesi, firmaların bir coin’i nasıl listeden çıkarmaya karar verdiğini, bir çıkarmayı tetikleyebilecek olay türlerini ve müşterilere önceden bildirimde bulunma ve etki analizi oluşturma gibi yürütme planlarını detaylandırmalarını istiyor.

  Önerilen çerçeveler, Harris’in New York’un önde gelen bir sigorta ve bankacılık sektörlerini düzenlemekteki rolünü kullanarak ulusal düzeyde kripto için düzenleyici gündemi belirlemeye çalıştığı 2 yılını kutladığı bir döneme denk geliyor.

  Harris’in liderliğinde, NYDFS, kripto şirketlerine karşı 132 milyon dolarlık ceza kesmiştir, bunlar arasında borsa Coinbase ve çevrimiçi işlem platformu Robinhood’un kripto birimi bulunmaktadır.

  Ayrıca, NYDFS, kripto piyasasında sıkıntılar yaşandığında Mart ayında Signature Bank’ın kapanışını denetledi. Signature Bank’ın dijital varlık bankacılığı işi ile ilgili olarak yaklaşık 4 milyar dolarlık depozito olduğu belirtiliyor. Harris, sözlerine şu şekilde devam etti:

  “Hala denetimlerin risk temelli analizini yapmaya devam ediyoruz, bu muayenelerin iyi gittiğinden, varlıkların uygun bir şekilde giderildiğinden emin oluyoruz. Tabii ki, gerektiğinde ceza davalarını getirmeye devam edeceğiz.”

  Harris, ajansının kripto biriminin şu anda yaklaşık 60 personeli olduğunu ve iki yıl önceki büyüklüğünün neredeyse üç katına çıktığını belirtti.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay...

  Injective (INJ) Piyasa Dinamikleri: Balina Davranışları ve Gelecek Fiyat Tahminleri

  Geçtiğimiz yıl kripto paralardaki artış, Mart ayında belirgin bir...

  Hakimlerin Endişelerinin Ardından Coinbase, SEC Başkanı Gensler’ın Görev Süresine Odaklanmak İçin Çağrıyı Daraltıyor

  Coinbase, yasal odaklanmasını yalnızca SEC Başkanı Gary Gensler'ın görev...

  Shiba Inu Balinaları İşlemlerde %40 Artış Sağladı, SHIB Fiyat Performansını Destekledi

  Shiba Inu ekosistemi, kripto para piyasasındaki son hareketler ışığında...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay zeka algoritmalarının siyasi söylem üzerindeki etkisine dair ciddi bir uyarıda bulundu. Bu algoritmaları kontrol eden kişilerin...

  Injective (INJ) Piyasa Dinamikleri: Balina Davranışları ve Gelecek Fiyat Tahminleri

  Geçtiğimiz yıl kripto paralardaki artış, Mart ayında belirgin bir yüksekliğe ulaştı ve ciddi dalgalanmalar gösterdi. Bu kripto paralar arasında Injective (INJ), önemli bir artış yaşadı,...

  Hakimlerin Endişelerinin Ardından Coinbase, SEC Başkanı Gensler’ın Görev Süresine Odaklanmak İçin Çağrıyı Daraltıyor

  Coinbase, yasal odaklanmasını yalnızca SEC Başkanı Gary Gensler'ın görev süresindeki belgelere daralttı. Hakimin geri bildirimi, Coinbase'in SEC ile devam eden yasal mücadelesinde stratejilerini gözden geçirmesine...