Salı, Nisan 20, 2021

Neden DeFi ve Bitcoin Birlikte Gelişemez?

19 Mart itibarıyla, DeFi’de kilitlenen toplam değer, yılın başından bu yana iki katına çıkarak 44 milyar doları aştı. Ancak bu, sektörün Bitcoin’i gölgede bırakabileceği anlamına gelmiyor ki bu Kraken’ın Büyüme’nin öncülük ettiği bir perspektif olan Dan Held’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir bakış açısı. Bitcoin’in diğer tüm kripto anlatılarına hakim olduğu inancına ek olarak Held, “DeFi anlatısının işe yarıyor” görünmediğini söyledi.

Held, Bitcoin’in “ürün-pazar uyumu” bulması nedeniyle baskın olduğunu savundu.

Bu, ürün ekibinin ürünümün bir sorunu nasıl çözdüğü hakkında konuşmak için kullandığı bir terminolojidir. Bitcoin, dünyadaki tüm bu kurumların ve perakende tüccarların gördüğü çok gerçek, çok arayüz problemini çözüyor.

Held, özellikle altcoinler ve DeFi sektörü söz konusu olduğunda, çoğu kripto projesinin “sorun arayan çözümler” olduğunu belirtti.

Bir şeyleri böyle inşa etmiyorsun. Bir şeyler inşa edersiniz çünkü sorunu hemen çözen bir çözüm geliştirirsiniz ve Bitcoin’in her zaman yaptığı buydu.

Held, DeFi ürünleri konusunda iyimser olsa da, mevcut ekonomik tehditler nedeniyle Bitcoin’in değer deposu potansiyelinin “daha yüksek” olduğundan emin. Örneğin, Tesla ve MicroStrategy gibileri, enflasyondan korunma potansiyeli nedeniyle Bitcoin’i hazinelerine ekledi. Ayrıca, traderların anlaması zor olan “karmaşık” anlatımı nedeniyle DeFi’nin kapsamı sınırlı olabilir.

Held, diğer varlıklarla karşılaştırıldığında Bitcoin’in “en adil lansman” olduğunu söyledi.

Özel sermaye ve teknoloji şirketlerinden farklı olarak Bitcoin, yalnızca akredite yatırımcıların kullanımına açık değildi. Ayrıca, Bitcoin finans piyasalarına erişebilmek için belirli bir ülkenin belirli bir vatandaşı olmanız da gerekmiyordu. Yapabilirsin, herhangi bir yerdeki herhangi biri yerel itibari para karşılığında Bitcoin ticareti yapabilir.

Fiat’ı desteklemeyenler bile, finansal özgürlüğü temsil eden kripto’nun, finansal kurumlar ve hükümetler gibi merkezi varlıklar var olduğu sürece belirsiz bir geleceği olduğunu savunuyorlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96