Diğer

  NEAR Protokol’deki Teminat Açığı, USN Stablecoin’i Kapanmaya Zorladı!

  40 milyon dolarlık bir teminat açığı, NEAR Protokolü tarafından Nisan 2022’de başlatılan USN stablecoin’in kapanmasını zorladı.

  Yok Edilen Tokenler, TVL Düşüşü

  USN stablecoin’i, 24 Ekim’de projeyi tamamlayacağını açıklayan Merkez Bankası DAO tarafından çıkarıldı. Hareket, USN stablecoin’inin yaklaşık 40 milyon dolar kadar teminatsız hale gelmesine bağlanıyor. Konuyla ilgili olarak NEAR Vakfı bir bildiri yayınladı:

  “40 milyon dolarlık bu teminat açığı tamamen USN Koruma Programı tarafından karşılanıyor. NEAR Vakfı, DCB’nin USN’yi düzenli bir şekilde kapatmasını tavsiye ediyor… NEAR Vakfı, ekosistem büyüdükçe ve olgunlaştıkça gelecekte bu tür bir müdahalenin gerekli olmayacağından emin.”

  Merkez Bankası DAO ayrıca, 40 milyon USN’yi yok ederek ve sadece 24 saat içinde DEX için TVL’de %50’lik bir düşüşle sonuçlanarak, merkezi olmayan borsa Ref.finance’den USN likiditesini geri çekti. DeFi TVL toplayıcısı DeFi Llama’ya göre, NEAR ağının TVL’si 247 milyon dolardan 136 milyon dolara düşerken, Ref.finance’inki 220 milyon dolardan 110 milyon dolara düştü.

  Token Sahipleri için Geri Alım Programı

  DAO, yeni USN madenciliğini kalıcı olarak durdurdu. Mevcut Token sahiplerine, USN Koruma Programı aracılığıyla tokenlerini USDT ile değiştirmeleri tavsiye edildi. Bu amaçla, belirteç sahiplerinin KYC ve Kara Para Aklamayı Önleme kontrollerinden geçmeleri gerekecek ve ardından USN belirteçlerini USDT için kullanmak için Merkez Bankası veya Aurora Laboratuvarlarının dApp’lerini kullanabilecekler. Şu an itibariyle, Merkez Bankası DAO’nun rezervlerinde NEAR topluluğuna bağışlamayı taahhüt ettiği 5,7 milyon NEAR tokeni (yaklaşık 17 milyon $) bulunuyor. Token sahiplerinin bu geri ödeme programından yararlanmak için önümüzdeki 12 ayı olacak.

  DCB’nin Teminatsızlaştırmayı Önleme Girişimleri

  USN, Nisan 2022’de, Merkez Bankası DAO tarafından yönetilen NEAR Protokolü ana ağında kısmen algoritmik, merkezi olmayan bir sabit para olarak piyasaya sürüldü. Bununla birlikte, Mayıs ayında Terra’nın algoritmik UST stabilcoin’inin çöküşü, USN kripto parasını etkileyen benzer riskler konusunda endişeler yarattı. Bu, Merkez Bankası’nı USN’yi yalnızca USDT mevduatlarına karşı kullanılabilir hale getirmeye zorladı. Ancak, USN’nin fiyatı Temmuz başında yaklaşık 0,98 dolara düştüğü için bunun boşuna olduğu ortaya çıktı. NEAR token fiyatı Ağustos ayında daha da düştüğü için daha da düşük teminat altına alındı. Yetersiz teminatlandırmaya yanıt olarak, Merkez Bankası DAO, Ref.finance havuzundan 40 milyon doları geri çekti ve tokenleri imha etti, bu da kilitlenen toplam değerde kayba yol açtı.

  Kaynak: cryptodaily.co.uk

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.

  Bitcoin Fiyatı 51 Bin Dolar Civarında Dalgalanıyor: Spot Bitcoin ETF Piyasasındaki Son Veriler!

  Bitcoin fiyatındaki durgunluk devam ederken, spot Bitcoin ETF piyasasındaki para girişleri devam ediyor; Son veriler!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Shiba Inu’nun SHIB Token Yakımları Artıyor: SHIB Fiyatı Yükselişe Hazır mı?

  Popüler memecoin projesi Shiba Inu'nun SHIB tokeninde son 24 saatte yakım oranları atış gösterdi: SHIB fiyatı için son durum nedir?

  SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Opsiyonları Onaylamaya Hazırlanıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, BITB ve GBTC spot Bitcoin ETF'leri için opsyion trading için onay verecek mi?

  Bitcoin Çökerse Ne Olur? Ünlü Yazar Robert Kiyosaki Açıkladı!

  Girişimci ve ünlü yazar Kiyosaki, topluluk arasındaki Bitcoin'in çökme potansiyeline karşı düşüncelerini paylaştı.