Near Protocol (NEAR) Destekten Tepki Aldı!

Alanında öncü projelerden birisi olan ve destekten tepki alan NEAR için diğer önemli kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

NEAR Haftalık Grafik Yorumu

NEAR-05.16-1

Sizler için bu yazımda, Web 3.0 sektörünün parlayan yıldızlarından birisi olan katman 1 projesi Near Protocol’ün yerel varlığı NEAR analizi yapacağım. Hep birlikte bir göz atalım.

Yükseliş trendinde işlem görmekte ve destekten tepki almayı başardı. Bunun sonucunda tekrardan yükselişe geçmesi için şartların olgunlaşması gerekiyor.

  • Bu yükselişine rağmen haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görüyor. Bu durumdan yükseliş trendine geçtiğinde yeni zirvelere ulaşacağı anlamını çıkartıyorum. Ancak bu bahsettiğim seviyeye ulaşması için neredeyse fiyatının 2 kat yükselmesi gerekiyor.
  • RSI 41 dolaylarında seyrediyor. Hem yükseliş hem düşüş senaryosu destekleneceği için kısa vadede trendin desteğine geri çekileceğini ve ardından yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Bu bir kesinlik içermediği için henüz alım yapmadım.
  • Parabolik SAR şu anda düşüş trendinin olduğunu gösteriyor. Noktalar mumun üstünde olduğunda bu durum gözlemlenir. Yükselişin gerçekleşeceğini göstermesi için şu anki fiyattan yüzde 200 kazanç sağlaması gerekiyor.

Düşüş senaryosunda 6,3 dolar ve 5,2 dolar seviyelerinin destek olacağını düşünüyorum. Düşüşün şiddetlenmesi durumunda ise 1,5 dolara kadar geri çekilme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 6,3 5,2
Direnç Seviyeleri 7,5 10,2

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

NEAR-05.16-2

Fibonacci düzeltmesi ile çizdiğim destek ve direnç seviyelerini ele alacak olursam, şu anda 6,4 dolardaki seviyeyi destek olarak doğrulamak istediğini görüyorum. Tutunamadığı taktirde 5,2 dolara kadar gerileyebilir.

Yukarı yönlü hareket sonucunda ilk olarak 7,4 doları kırması gerektiği düşüncesindeyim. Ardından 8,3 dolar ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

Destek seviyeleri 6,4 5,2 2,9
Direnç Seviyeleri 7,4 8,3 9,2
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster