Miota (IOTA) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

analiz-6

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Miota (IOTA) yorum analizimizle birlikte, Miota Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, IOTA için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Miota yorum analizimizin detayları…

Miota Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

Iota

Miota (IOTA) teknik analizimizle birlikte, Miota’nın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 1 günlük grafikte, Miota fiyatının alış ve satış baskısıyla sıkıştığını gözlemliyoruz. Analize çizdiğimiz düşen ve yükselen trend yapıları bu iki baskıyı bize belirtiyor. Alt taraftan gelen trend yapımız bizlere alıcıların güçlendiğini, üst taraftan gelen ve fiyatı baskılayan trend ise satıcıların güçlendiğini belirtmekte. Bu iki yapının birleşmesi ile oluşan üçgen formasyonu ise güçlü bir görünüme sahip.

Günlük zaman diliminde çizdiğimiz analizimizdeki üçgen yapısı aşağı doğru zorlanmış gibi görünüyor. Önceki dip seviyesi ile bir kez ihlal edilen trend yapımız anlık olarak tekrardan aşağı kırılmış durumda bulunuyor. Bu düşüşün sebebi ise Bitcoin‘in anlık sert düşüşü diyebiliriz. Bu durumda piyasa düşüşü devam etse de IOTA coinin tepkisi gayet sağlıklı duruyor.

Yükselen trend yapısının kırıldığını ancak gün kapanışında anlayabiliriz. Bu durumda günlük mum kapanışı seviyesinin $1.33 seviyesi üzerinde olması önem arz ediyor. Özellikle bu seviyenin üzerinde gelecek bir mum kapanışı yaşanan bu düşüşü fitil olarak bıraktıracaktır. Bu durumu ise güçlü bir dönüş emaresi olarak alabiliriz.

Anlık olarak analizimizdeki çember içini daha yakından inceleyelim ve günlük mum kapanışı için nelerin gerektiğini, diğer direnç seviyelerini yorumlayalım…

Miota Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

Iota

IOTA yorum analizi ile birlikte Miota coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, IOTA fiyatının kırılan yükselen trende retest hareketi yaptığını gözlemliyoruz. Normalde düşüşü onaylama hareketi olarak sayabiliriz bu durumu. Fakat yaşanan düşüşü organik bulmadığımızı ve Bitcoin yüzünden gördüğümüzü söylemeliyiz. Bu durumda ise görünüm iyice pozitif bir hale bürünüyor.

Suni (organik olmayan) düşüşlerden sonra gelen yükseliş hareketi ne kadar güçlü olursa, coinin o kadar kuvvetli olduğunu düşünebiliriz. Yani IOTA coinin son yükseliş hareketini düşüşü onaylamak değil, aksine suni düşüşten etkilenmediğini kanıtlamak olarak görüyoruz.

Düşüş hamlesinden sonra dönüş sağlanan bölge aynı zamanda destek bölgesidir. Majör destek bölgesi olarak işaretlediğimiz bu bölge kırılmadığı sürece IOTA coinin pozitifliğini koruduğunu söyleyebiliriz. $1.33 direncinden sonrasında bizi bekleyen direnç seviyeleri mevcut. Her direnç seviyesi grafikte mavi ışınlar ile işaretlenmiştir. Grafikte $1.77 seviyesi ise majör direnç olarak çalışacaktır. Aynı zamanda düşen trendin seviyesi de bu seviyedir. Olası kırılımı durumunda IOTA, eski ATH seviyesine doğru yol alabilir.

Destek ve direnç seviyeleri özellikle takip edilmelidir.

Miota (IOTA) Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç $1.53 – $1.48
Güçlü Direnç $1.33
Güçlü Destek $1.2 – $1.13
0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook