Diğer
  Ana SayfaHaberMilyonlarca Avalanche (AVAX) Tokeni Piyasaya Sürülecek! Bunun Anlamı Ne?

  Milyonlarca Avalanche (AVAX) Tokeni Piyasaya Sürülecek! Bunun Anlamı Ne?

  -

  • Avalanche (AVAX) için kritik bir token kilidi açma etkinliği yaklaşıyor.
  • Ağ etkinliklerinin artmasına rağmen, AVAX fiyatı sabit kalmaya devam ediyor.

  Avalanche (AVAX) 1 ay içerisinde milyonlarca AVAX tokenin kilidini açacak; Bu ne anlama geliyor? Fiyatı düşürecek mi?

  Milyonlarca AVAX’ın Kilidi Bir ay İçerisinde Açılacak!

  avalanche-avax

  Avalanche ağının yerel tokeni olan önemli miktarda AVAX’ın kilidi önümüzdeki ay açılacak. Verilere göre, şu anki değerlemeyle 168 milyon doların üzerinde değere sahip 9.541.800 AVAX token’ın kilidi bir aydan kısa bir süre içinde açılacak.

  28 Mayıs’ta yapılması planlanan kilit açma etkinliği, şu anda dolaşımda olan 327 milyon AVAX tokeninin yaklaşık %3’ünü serbest bırakacak. Bir rapora göre, bu tokenlerin kilidinin açılmasının AVAX’ın fiyatını olumsuz etkilemesi bekleniyor.

  avax-avalanche-token-kilidi

  2024 Sonuna Kadar Token Unlock Etkinlikleri

  Elde edilen veriler, kripto para arzının yarısından fazlasının hala kilitli olduğunu ortaya koyuyor. Ancak, bu kilitli tokenler önümüzdeki yedi yıl içinde kademeli olarak piyasaya sürülecek ve son kilit açmanın 20 Ekim 2030’da yapılması öngörülüyor.

  Ağ Geliri ve Faaliyetindeki Artışa Rağmen AVAX Fiyatı Sabit

  Avalanche Network’teki etkinlik son haftalarda bir artış yaşadı. Verilere göre, blok zincirindeki günlük aktivite geçen ay %91,5 oranında arttı. Üstelik bu zaman diliminde platformun gelirinde %386’lık şaşırtıcı bir artış oldu.

  Bununla birlikte, ağ etkinliği ve gelirdeki bu artışın, AVAX’ın geçen ayki pazar performansını özellikle etkilemediği söylenebilir. Son 30 gün içinde, COINOTAG verilerine göre AVAX yaklaşık %1,7’lik bir fiyat artışı yaşadı.

  avax-usd

  AVAX/USD 30 Dakikalık Fiyat Grafiği

  Bu hayal kırıklığı yaratan pazar çalışmasının nedenlerinden biri, Avalanche’ın token kilidini açması olabilir. Erken yatırımcılara, katkıda bulunanlara ve ekip üyelerine tokenlerin açılması nedeniyle serbest dolaşımdaki AVAX miktarının hızla artacağı gözlemleniyor.

  Ayrıca, önümüzdeki birkaç yıl içinde AVAX tokenlerinin tutarlı ve önemli ölçüde kilidinin açılmasının, kripto para biriminin satış baskısını diğer kripto paralara kıyasla artırması bekleniyor. Bunun nedeni, çoğu yatırımcının, kilitlerinin bir kısmını satarak varlıklarından para kazanmak istemesidir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler