Mike Novogratz Kriptoda 5 Milyar Dolardan Fazla mı Tutuyor?

Mike novagratz
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık alanında aktif bir milyarder olan Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, servetinin net değerinin %85’inin kripto para birimlerinde olduğunu söylüyor. Bugün yayınlanan bir röportajda Novogratz, 2017 boğa koşusundan başlayarak kriptodaki net değerinin yaklaşık %30’una sahip olmasına rağmen, kripto alanındaki son fiyat artışlarının sahiplerinin değerlemesini artırdığını söyledi.

Bu onları milyarder yatırımcının net değerinin “yüzde 85’ine kadar” yapıyor. Bir ajansa göre Novogratz’ın serverti 12 Mayıs itibarıyla 6,25 milyar dolar değerinde, yani kripto parası potansiyel olarak 5,3 milyar dolar değerinde olabilir.

Bu tahmin, Novogratz’ın kişisel varlıklarını ve potansiyel olarak kripto şirketlerinin sahipliğini içereceği iddia edildi. Galaxy Digital, geçen hafta kurumsal kripto saklama hizmeti ve cüzdan operatörü BitGo’yu 1,2 milyar dolara satın alacağını duyurmuştu.

CEO, bir HODLer olsa da, yaşam tarzının bu tür yatırımları mümkün kıldığını ekledi:

Kripto servetinin dışında bir servete sahip olduğum için yeterince şanslıyım. Bu alanda olduğum kadar yükseliciyim. Ama bir yaşam tarzından, yaşam tarzını gerçekten değiştirmiş olma olasılığına sahip olan pek çok insan görüyorum.

Hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’daki (ETH) son dalgalanmanın Novogratz’ın holdingleri üzerinde ne gibi bir etkiye sahip olabileceği belirsiz duruyor.

Elon Musk, Tesla’nın BTC ile araç alımları için desteğini askıya alacağını duyurmasıyla dün birçok kripto para biriminin fiyatı aniden düştü. Bu düşüş, Binance’in hem ABD Adalet Bakanlığı hem de İç Gelir Servisi tarafından soruşturma altında olduğunu bildirmesinden önce gelmişti.

Yayın anında BTC fiyatı, son 24 saatte %9’dan fazla düşüş gösteren 49bin dolar oldu.

Novogratz, “eninde sonunda” ETH’nin 5.000 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini öngörürken,Ethereum’da BTC’ye benzer bir düşüş görüyor ve son 24 saatte %9 düşerek 3.706 dolara düştü.

Galaxy Digital CEO’su şöyle bir açıklama yaptı:

Son beş ay, net değerimizin yüzde kaçının kriptoda olduğu konusunda dünyamızı sarstı. Kriptolar, nesilde bir kez gerçekleşen bir hamle yaptı. Ve bence insanlar bunun tekrar tekrar olmayacağını anlamalı. Varlık sınıfı olmayan bir varlık sınıfından bir varlık sınıfına geçtiğimiz fikri, ancak bir kez gerçekleşebilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!