Diğer
  Ana SayfaHaberMicroStrategy'nin Eski CEO'su Saylor, Bankaların Bitcoin'e Yaklaşımı Hakkında Konuştu

  MicroStrategy’nin Eski CEO’su Saylor, Bankaların Bitcoin’e Yaklaşımı Hakkında Konuştu

  -

  • MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, kripto saklama sorunlarına dikkat çekti.
  • Saylor; bankaların, şirketlerin, hükümetlerin ve kar amacı gütmeyen kuruluşların Bitcoin’e ihtiyaç duyacaklarının kaçınılmaz olduğunu belirtti.
  • MicroStrategy şirketi şu ana kadar 140.000’den fazla BTC satın aldı.

  MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve eski CEO’su Michael Saylor, bankaların Bitcoin hizmetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Bankalarda Bitcoin Saklama Hizmetleri

  Bitcoin (BTC) (30)

  Bitcoin (BTC) dünya genelinde yatırımcılar arasında giderek popüler hale gelirken, MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, kripto saklama sorunlarına dikkat çekti ve tüm büyük bankaların zamanla Bitcoin saklama hizmeti sunacaklarına inandığını dile getirdi.

  Saylor, eğer Bitcoin herkes için çözüm haline gelecekse, bankaların, şirketlerin, hükümetlerin ve kar amacı gütmeyen kuruluşların hepsinin Bitcoin’e ihtiyaç duyacaklarının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

  22 Mayıs tarihinde yayınlanan Michelle Makori ile yaptığı röportajda Saylor, “New York Şehri, belediyenin Bitcoin’i kişisel olarak saklamasına izin vermeyecek ve Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı için bir generalin tüm Bitcoin’e sahip olması gerçekten pratik değil” diye açıkladı.

  Bu düşüncelerle birlikte Saylor şuna inanıyor:

  “Büyük kurumlar, kiliseler, şirketler ve benzeri yerler, bir muhafaza altyapısına ve bankalara ihtiyaç duyacaklar ve bu nedenle büyük bankaların hepsinin Bitcoin’i muhafaza edecekleri bir zaman olacağını düşünüyorum.”

  Ayrıca, Bitcoin’i kendileri muhafaza etmeleri makul bir şekilde beklenemeyen bazı insan gruplarının olduğunu iddia etti. Örneğin, miras yoluyla Bitcoin’i devralan çocuklar veya bunama gibi durumları olan yaşlı insanlar, bu durumda bir güven şirketi gibi bir kurumun Bitcoin varlıklarını yönetmesi gerekecektir.

  Geleneksel Kurumlarda Bitcoin

  Bunun üzerine Saylor, “eğer ulus devletlerin varlığını sürdüreceğine inanıyorsanız, o zaman Bitcoin’in kurumsal kaynaklar tarafından tutulacağını ve bunu tutmak için bir bankaya ihtiyaç duyacaklarını” vurguladı. Bu nedenle:

  “Bitcoin’in, farklı nedenlerle dünya genelinde tüm geleneksel kurumlara farklı yollarla nüfuz etmesinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum – ekonomik nedenler, fiziksel nedenler, siyasi nedenler.”

  Hatırlatma olarak, MicroStrategy şu ana kadar 140.000’den fazla BTC satın aldı, ki bu bazıları, kripto para odaklı yatırım fonu North Rock Digital’in kurucusu ve CEO’su Hal Press de dahil olmak üzere, ‘komik derecede aptalca’ bir strateji olarak eleştirdi.

  Bu arada, Bitcoin fiyatı yazı sırasında gün içinde %1.72 artışla 27.323 dolarlık bir fiyatla el değiştiriyor ve geçen hafta boyunca %0.41 kazanç sağlayarak geçen ay biriken %1.70’lik kayıpları geri çevirmeyi hedefliyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler