Diğer
  Ana SayfaHaberMicroStrategy, Bitcoin Rallisi ile Kâra Geçmeyi Başardı!

  MicroStrategy, Bitcoin Rallisi ile Kâra Geçmeyi Başardı!

  -

  • MicroStrategy, son çeyrekte cüzdanına 7500 adet BTC ekledi.
  • Bitcoin’deki ralli, MicroStrategy’nin kredilerini ödemesini sağladı.

  Bitcoin fiyatının 2023 yılındaki rallisi, en fazla Bitcoin tutan şirket olan MicroStrategy için karlı oldu.

  MicroStrategy’nin Bitcoin Yatırımı Olumlu Dönüşler Sağlıyor!

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin’in en büyük halka açık sahibi MicroStrategy, BTC’nin fiyatındaki büyük artış sayesinde dokuz çeyrekte ilk kez kâr açıkladı ve şirketin vergi avantajına yönelmesine izin verdi. Girişim şirketi, Ağustos 2020’den beri Bitcoin biriktiriyor ve bu, şirketin negatif bilançosuna önemli ölçüde katkıda bulundu.

  microstrategy

  MicroStrategy’nin Bitcoin Cüzdanı (140.000 BTC)

  Şirket, Bitcoin varlıklarındaki kayıplar nedeniyle vergilerinde bir değer düşüklüğü ücreti gerçekleştirmek zorunda kaldı. Bu zararlar, şirketin raporlanan karını azaltan gelir tablosuna gider olarak kaydedilir. Ancak, Bitcoin 2023’ün ilk çeyreğini %70’lik etkileyici bir ralli ile bitirdiğinde işler değişti.

  Şirket, çeyrek için bildirilen kayıpları bir önceki çeyreğin 197,6 milyon dolarlık kayıplarından düşerek 18,9 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü kaybı bildirdi. Kazançlar, MicroStrategy’nin Silvergate Bank ile Bitcoin destekli 205 milyon dolarlık kredisini geri ödemesine de izin verdi.

  Şirket, 2023’ün ilk çeyreğinde 7.500 BTC ekleyerek toplam varlığını 140.000 BTC’ye çıkardı. Bitcoin ortalama satın alma fiyatı ise 29.803 dolar.

  Bu, şirketin bir kereye mahsus 453,4 milyon dolarlık vergi avantajı elde etmesine olanak sağladı. Şirket, 2022’nin 4. çeyreğindeki 249,7 milyon dolarlık net zarara kıyasla 2023’ün ilk çeyreğinde 461 milyon dolarlık net gelir bildirdi.

  Bitcoin savunucusu ve MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, dün şirketin Bitcoin stratejisini büyük bir farkla benimsemesinden bu yana emsallerinden ve büyük teknoloji şirketlerinden daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

  MSTR hisse senedi fiyatı yılın başından bugüne %117 arttı. MicroStrategy hisseleri 2023 yılının başlangıcında 145 dolarda işlem görüyordu. Bugün ise borsa açılışları öncesinde 313 dolarda işlem görmektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler