Microsoft, Kendi Blockchain Ağını Kapatıyor!

microsoft
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, 10 Eylül’de kurumsal Azure Blok Zinciri Hizmetini kapatıyor ve resmi bir açıklama yapılmadan yeni dağıtımında kabul etmeyecek. Azure Blockchain kullanan büyük kurumsal müşteriler, web sitesinde göre J.P. Morgan, GE Aviation, Singapore Airlines, Starbucks ve Xbox’ı içeriyor. Duyuru, Pazartesi günü Microsoft’un mevcut tüm müşterilerinin alternatif hizmetlere geçmeleri hakkında bilgilendirdi.

ConsenSys Quorum Blockchain Hizmeti tek öneri olduve ConsenSys kurucusu ve CEO’su Joseph Lubin, Azure’den kopan misafirlerini şöyle karşıladı:

Microsoft ile ilişkimizi genişletmek, kuruluşların ConsenSys Quorum ve Quorum müşteri desteğinden yararlanarak yararlanarak zahmetsizce kurulabilen ve dağıtılabilen kurumsal yönetim yönetilen bir Blockchain hizmeti sunmasına yardımcı oluyor.

Yaklaşan kapanış, 12 Mayıs’ta Azure mimarı Tom Kerhove tarafından bir Twitter gönderisiyle daha fazla dikkat çekti.

Microsoft’un Azure Blok Zinciri altı yaşında ve 2015’in sonlarında tamamen yönetilen bir Hizmet olarak Blockchain veya BaaS önizlemesi olarak sunulmadan önce, ConsenSys ile ortaklaşa Ethereum’da 2015’te Sandbox tarzı bir hizmetten geliştirilmişti.

Azure için, müşterilere “blok zinciri teknolojilerini ve katma değerli hizmetleri keşfetme yeteneği” sağlayan sertifikalı bir blok zinciri pazarı oluşturmaktı. Hizmette yeni dağıtımların kabul edilmeyeceğini belirtmesine rağmen, Microsoft, yeni kullanıcılara ücretsiz kaydolmalarını sağlayan Azure sayfasını henüz kaldırmadı.

Microsoft, kripto para birimi ve blok zincirine yönelik duruşuyla ilgili karışık mesajlar gönderirken, başkan Brad Smith bu yılın başlarında şirketin Bitcoin ile uğraşmakla hiç ilgilenmediğini iddia etti.

Bununla birlikte, Mart ayı sonlarında şirket, müşterilere Xbox Games Store’daki satın alma işlemleri için Bitcoin’i kullanma olasılıklarının ne kadar olacağını soran çevrimiçi bir anket yayınladı.

Microsoft, kriptolara kapılarını kapatan ilk şirket olmuş gibi görünüyor. Ancak IBM, ConsenSys, Hyperledger, Amazon ve Huawei’nin tümü alternatif kurumsal kullanıma hazır çözümler sunan ticari blok zincirlerini bırakması beklenmiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!