Ana SayfaKripto Para AnalizleriMichael Saylor: Bitcoin Yüzde 330 Artarken, Altın Yüzde 7 Arttı!

Michael Saylor: Bitcoin Yüzde 330 Artarken, Altın Yüzde 7 Arttı!

-

Bitcoin topluluğu, özellikle sektörün karşılaştığı artan kısıtlamalar ve incelemeler nedeniyle merkezi yetkililerle çok uzun süredir bir kan davası içinde. Kripto ekosistemindeki savunucuların çoğu, merkez bankaları hakkında derin bir rahatsızlık ifade ediyor; Birçoğu nakit parayı ‘çöp’ ve ‘eriyen buz küpü’ ile eşit tutarken, Bitcoin ise “dijital altın” olarak lanse ediliyor.

Etrafındaki şüphelere bakmaksızın Bitcoin’i destekleyen bu endüstri lideri Michael Saylor’u düşünün. Bitcoin Hazinelerine göre, halka açık kurumsal yazılım firması MicroStrategy, bir yıldan kısa bir sürede üç büyük satın alma gerçekleştirdi. Yazma sırasında, firma yaklaşık 91.326 Bitcoin’e sahipti. ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon (SEC) başvurusuna göre, söz konusu firma dünyanın en büyük kripto para biriminden daha fazlasını satın almak için 1 milyar dolar değerinde A sınıfı hisse senedi satmayı planlıyor.

Bitcoin değerli metalden daha iyi performans gösterebilir mi? Saylor, Bitcoin vs Gold tartışmasındaki duruşunu yineledi. CNBC’nin Fast Money programında şu görüşlere yer verdi:

“Bence son 12 ayda hepimiz enflasyonu bekliyorduk ve sanırım şimdi görüyoruz. Yatırımcılar Bitcoin’in bu dönemde %330 ve altının %7 arttığını söyledi. Bu nedenle, Bitcoin bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak altından yaklaşık 50 kat daha iyi performans gösteriyor.”

Saylor’a Microstrategy’nin yatırımcılarına firmanın BTC’yi ikiye katlaması konusunda uygun olup olmadığı sorulduğunda, şunları ekledi:

“Aslında bu ideal bir durum, çünkü hissemiz hisse başına 60 dolar nakitle 120 dolar civarında işlem görüyordu. Yatırımcılarımız bize nakitin çöp olduğunu, bilançomuzda bir yükümlülük olduğunu söyledi. Hepsini geri vermiş olsaydık, hisse başına 60 dolardan işlem yapıyor olurduk… İşin özü %10 arttı, Bitcoin işi hissedar getirilerini arttırıyor.

Ecoinometrics’in en son haber bültenindeki illüstrasyonu, altın ve Bitcoin getirisi hakkında veri sağlamak için bir parametre olarak enflasyonu içeriyor.

 

Enflasyon- Altın ve Reel Getiri

 

Enflasyon- Bitcoin ve Gerçek Getiri

Bitcoin’in Altın’a kıyasla etkileyici artışı, artan kurumsal ve perakende yatırımcılarının birçok nedeninden biridir. Yakın zamanda eklenen milyarder Paul Tudor Jones, ‘Portföy çeşitlendiricisi olarak Bitcoin’e olan sevgisini itiraf etti ve BTC’ye tahsisini ikiye veya üçe katlamayı hedefliyor.

Bunu söyledikten sonra, aşağıdaki açıklama Saylor’a sürpriz oldu:

“Bitcoin (Altından) 50 kat daha iyi olduğu için tahsisatlarını 10 kat artırmamalarına şaşırdım.”

Oynaklık bir sorun olmasına rağmen, Microstrategy yatırımcıları ve hissedarları, Bitcoin tutma faaliyetlerinden de anlaşılacağı gibi, uzun bir süre Bitcoin destekçisi olmaya devam ediyor.

Bitcoin meraklısı olan Saylor, Ethereum hakkındaki bakış açısını da paylaştı. Dedi ki:

“ETH, JPMorgan binasını, bankacılık kuruluşlarını ve tüm borsaları kaydileştirmek isteyen dijital bir uygulamadır.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$23,852.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Ali DEMİREL
Ali DEMİREL
Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler