Messari: Ripple Enflasyonu, Bitcoin’i Beşe Katladı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Veri araştırma firması Messari’ye göre, 4. en büyük kripto para birimi Ripple (XRP)’in dolaşımda olan XRP arzı ile enflasyon oranı da artış gösterdi. Bu oran, geçen mali yılda Bitcoin’i ikiye katlayarak yüzde 20’ye yükseldi. Kısacası, araştırma şirketi tarafından açıklanan verilere göre Ripple enflasyonu Bitcoin’in beş katı seviyelerine ulaştı!

Messari araştırmacısı Florent Moulin, Twitter mesajında ​​XRP’nin fiyat değişikliği ve arzı hakkında yorum yaptı ve Bitcoin’in geçen yıldan bu yana yüzde 20 arttığını belirtti. Moulin, XRP’nin fiyat farkı ve dolaşımdaki arz nedeniyle enflasyon oranı açısından yüzde 47 azaldığını belirtti. Moulin ayrıca Ripple’ın maksimum arzın sadece yüzde 30’unun dolaşımda olduğunu ve Bitcoin’in ise yüzde 87,5’inin kazıldığını belirtti.

Multicoin Capital’den Kyle Samani, XRP’nin fiyatını düşüren satış faktöründen bahsetti. Samani şöyle dedi:

“Şirket, geçtiğimiz üç çeyrekte XRP satışlarını sürekli artırıyor. Bu muhtemelen XRP üzerinde aşağı doğru baskı yapıyor. ”

Ripple yöneticiler, XRP’nin sürekli satışının piyasa üzerinde somut bir etkisi olmadığını savunuyorlar. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu konuda daha önce şunları söylemişti:

“XRP topluluğunda, XRP ekosisteminin başarısı ile en çok ilgilenen ve en çok coin sahibi biziz. Ripple, Bitcoin’in fiyatını kontrol eden balinalara kıyasla XRP’nin fiyatı üzerinde çok fazla kontrole sahip değil. ”

Meşruiyeti Sorgulamaları Devam EDiyor

Tezos (XTZ), Litecoin (LTC) ve Ether (ETH) gibi diğer büyük kripto para birimlerinin enflasyon oranları sırasıyla yüzde 13, yüzde 5,1 ve yüzde 4,7’dir. Ancak XRP’den farklı olarak, XTZ yaklaşık yüzde 180 oranında değer kazandı. Litecoin ise yüzde 63 değer kaybına uğradı.

Messari tarafından hesaplanan enflasyon oranları, dolaşımdaki arzlar Coin360 ve CoinMarketCap gibi diğer popüler sitelere kıyasla yüzde 50’ye kadar değiştiğinden, bazılarının metodolojilerinin meşruiyetini sorgulamasına neden oluyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster