Meksikalı Multi Milyarder, Bitcoin için Övgü Dolu Sözler Söyledi!

  • Pliego, son zamanlarda yaptığı açıklamada yatırımlarının büyük bir kısmını Bitcoin (BTC), iş zekası platformu MicroStrategy, birkaç Bitcoin madencilik şirketi, petrol işletmeleri ve altın madencilerine yaptığını paylaştı.
  • Meksikalı milyarder ve birçok Meksika şirketini içeren Grupo Salinas şirketler konglomeratının kurucusu olan Pliego, yatırım portföyü ve Bitcoin’e olan ilgisi hakkında konuştu.
  • Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 26.116 dolarlık bir fiyatla işlem görüyordu. Son 24 saatte %1’lik bir artış kaydeden Bitcoin, önceki yedi günde %0.74’lük bir artış yaşadı.

Meksikalı multi milyarder Ricardo Salinas Pliego, yatırım yaptığı alanları açıkladı; Pliego, Bitcoin madenciliğine ve MicroStrategy şirketine de yatırım yapıyor!

Meksikalı Milyarder, Bitcoin için Hazır

Kripto para endüstrisi olgunlaştıkça, daha fazla kişi bu trende katılıyor, bunlar arasında milyarderler de bulunuyor. Bu milyarderlerden biri de Ricardo Salinas Pliego. Pliego, son zamanlarda yaptığı açıklamada yatırımlarının büyük bir kısmını Bitcoin (BTC), iş zekası platformu MicroStrategy, birkaç Bitcoin madencilik şirketi, petrol işletmeleri ve altın madencilerine yaptığını paylaştı.

Meksikalı milyarder ve birçok Meksika şirketini içeren Grupo Salinas şirketler konglomeratının kurucusu olan Pliego, yatırım portföyü ve Bitcoin’e olan ilgisi hakkında konuştu. Pliego, yatırım portföyünde özellikle de Bitcoin’e büyük bir vurgu yaparak, bu varlığın geleneksel finansa göre değişmezlik ve manipülasyon veya otorite tarafından kötüye kullanılma olasılığının olmaması gibi avantajlarını vurguladı.

Pliego, yatırım kararını Saifedean Ammous’un ‘The Bitcoin Standard’ adlı kitabına dayandırdı. Bu kitap, Bitcoin’in geleneksel para birimlerine alternatif olarak doğuşunu ve yükselişini kolaylaştıran tarihsel bağlamı, ekonomik, sosyal ve politik etkilerini ayrıntılı bir şekilde analiz ediyor.

Ricardo Salinas Pliego, Ammous’un kitabını uzun süredir beğeniyor ve hatta sosyal medya kanallarında Sun Tzu’nun ‘Savaş Sanatı’ ve Ayn Rand’ın ‘Atlas’ın İntikamı’ (Atlas Shrugged) adlı kitaplarıyla birlikte önerdi.

Bitcoin fiyatında güncel durum

Öte yandan, Pliego’nun favori kripto para birimi olan Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 26.116 dolarlık bir fiyatla işlem görüyordu. Son 24 saatte %1’lik bir artış kaydeden Bitcoin, önceki yedi günde %0.74’lük bir artış yaşadı ancak aylık tablosunda hala %11.79’luk bir kayıp gösterdi (13 Eylül tarihine ait verilere göre).

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version