Mark Cuban, Kripto Yatırımı Yapmadan Önce Nelere Dikkat Ediyor?

Milyarder Mark Cuban, farklı blok zinciri projelerini karşılaştırmanın ardındaki sırlarından birkaçını açıkladı.

mark cuban
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NBA Team Dallas Mavericks’in milyarder yatırımcısı ve sahibi Mark Cuban, Hindistan’daki blockchain girişimi Polygon’a yaptığı son yatırımı açıkladıktan sonra son zamanlarda haberlerde yer aldı. Son iki yılda Cuban, kripto ve blok zinciri alanında çok aktifti ve yatırımlar için bazı tokenleri ve ilginç projeleri seçti.

Cuban için bir blockchain projesi seçerken en önemli şeylerden biri akıllı sözleşmelerin uygulanmasıdır.

ethereum eth 2.0

Daha önce Cuban, Ethereum gibi blok zinciri projelerine olan beğenisini dile getirmişti. Bunun yanı sıra, akıllı sözleşmeler yürüten Ethereum ağı, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının yanı sıra NFT’ler olarak adlandırılan non-fungible-tokens’e de ilgisi büyük. Ek olarak, yerel kripto Ether’i barındırmanın yanı sıra, Ethereum blok zinciri birkaç farklı proje için kripto tokenleri barındırır.

Milyarder Mark Cuban böylece Ethereum’u internete benzetiyor. Blok zinciri platformları, DeFi projelerini, sosyal medya sitelerini ve çok daha fazlasını içerir. Ethereum blok zinciri bir dizi ekonomik görevi yerine getirebilir ve tam olarak çalışan bir altyapı platformu olarak hizmet eder.

Cuban, “en aktif geliştiricilere sahip olan ve kullanıcıları için önemli fayda sağlayan uygulamalar oluşturan bu tür platformların bir ağ etkisine sahip olacağını” belirtiyor.

Cuban’ın son yatırımı, ağ tıkanıklığı sorunlarını ve Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini çözmeye odaklanan Polygon blok zinciri ağına geldi. Bunun dışında Cuban, yatırım portföyünde DeFi şirketleri ve NFT platformları da yer alıyor. Ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) bazı doğrudan yatırımları var.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!