Ana SayfaHaberMakerDAO DAI için Ek $750M ABD Hazinesi Satın Almayı Düşünüyor

MakerDAO DAI için Ek $750M ABD Hazinesi Satın Almayı Düşünüyor

-

MakerDAO, sabitcoin DAI’nin arkasındaki merkezsiz otonom organizasyon (DAO), mevcut getiri ortamından yararlanmak için ekstra 750 milyon dolarlık bir yatırım yapmak için bir teklif gözden geçiriyor.

MakerDAO ABD Hazinesi Yatırımlarını Yukarı Taşımayı Hedefliyor!

Kabul edilirse, geçen Ekim ayında onaylanan 500 milyon dolarlık tavanı 1.25 milyar dolara çıkaracak. Yeni teklif, DAO’nun 6 aylık ABD Hazinesi’ne basamaklı bir strateji ile iki haftalık bir rollover ile yatırım yapmasını öngörecek. Bu strateji esnek olacak ve Maker’ın gerektiğinde daha karmaşık veya farklı bir basamaklı şema kullanması gerekebilir.

DAO’lar, paylaşılan bir amaç veya fikir etrafında organize edilmiş gruplardır. Bu gruplar merkezi liderliklere sahip değildir, ancak kararların alınması ve bu kararların yürütülmesi için topluluk oyları vardır. Maker’ın ilk ABD Hazinesi yatırımı, zaten o zamanki aşırı teminatlı DAI sabitcoin’in daha da stabil hale getirilmesini amaçlıyordu.

İlginizi Çekebilir: XRP’nin Neden ve Nasıl Başka bir %10 Kayıp Göreceğinin Sebepleri

DAI Stabilcoin Daha Stabil Hale Gelecek!

Ancak, genel olarak, Terra’nın sabitcoin’inin geçen yılın başında çökmesiyle, sabitcoinlar repütasyon açısından bir darbe aldı. “Çeşitli yüksek likidite piyasa seçeneklerinin incelenmesinden sonra, ABD Hazinesi’nin 6 aylık bir süre için basamaklı olarak iki haftalık vadelerle satın alınmasının Maker için güçlü, esnek ve etkili bir çözüm olduğunu bulduk,” dedi merkezsiz finans (DeFi) varlık yöneticisi Monetails’in CEO’su Allan Pederson, bir yazıda. O, stratejinin avantajlarının, düşük maliyet, vergi etkinliği ve basamakların vadelenmesi ile doğal likidite olduğunu vurguladı.

Pederson, Maker (MKR)‘nin yakında ortak BlockTower’ın benzer bir dağıtım yapısı önermesini beklediğini, ancak Monetails’in mevcut getiri ortamından yararlanmak için dağıtımın derhal yapılmasını istediğini belirtti.

Ancak, Monetails, varlık stratejisinin yerine Sygnum Bank tarafından işletilecek olan varlık yöneticisi veya yatırım danışmanı olarak hareket etmez veya Hazinesin satın alımı üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir.

İlginizi Çekebilir: Ripple Davasında Yeni Bir Kararla Birlikte 364 Milyon XRP Hareket Etti, XRP Fiyatı Artacak Mı?

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler