Diğer

  Madenciler Borsalara Bitcoin Gönderiyor: BTC Fiyatında Düşüş İhtimali Artıyor mu?

  • Bitcoin madencileri rekor miktarda BTC’yi borsalara gönderiyor. Borsaya giriş arttıkça, BTC’nin fiyat düzeltmesi yaşama olasılığı yükseliyor.
  • BTC’nin günlük grafiğine bakıldığında boğaların ayıların önünde olduğu görülüyor. Bunun en açık göstergesi Exponential Moving Average (EMA) bandı.
  • CryptoQuant’ın verileri, madencilerin hala orta düzeyde BTC sattığını gösteriyor, bunu BTC Madencilerinin Pozisyon İndeksi (MPI) belirtiyor.

  Son zamanlarda gözlemlenen on-chain verilerine göre, Bitcoin madencileri borsalara yüksek miktarda BTC gönderiyor: düşüş ihtimali artıyor mu?

  Bitcoin Madencileri Borsalara BTC Gönderiyor

  Bitcoin (BTC) (23)

  Bitcoin madencileri rekor miktarda BTC’yi borsalara gönderiyor. Borsaya giriş arttıkça, BTC’nin fiyat düzeltmesi yaşama olasılığı yükseliyor.

  Glassnode’un analizine göre, BTC madencileri satış baskısını artırdı. BTC madencileri günlük gelirlerinin %315’ine denk gelen, tarihte bir rekor olan 128 milyon dolarlık BTC’yi borsalara gönderdi.

  Tarihsel olarak, böyle durumlar Bitcoin değerinde fiyat düzeltmesini takip ederdi. Bu nedenle, BTC gelecek günlerde başka bir fiyat düşüşü mü bekliyor?

  Madenciler varlıklarını satmaya devam ettikçe, BTC’nin arz dağılımı ayı piyasasına döndü. Santiment’in grafiğine göre, BTC’nin borsadaki arzı, borsa dışındaki arzına yaklaşıyordu. Eğer borsadaki arz, borsa dışındakini geçerse, bu, piyasada satış eğiliminin baskın olduğu anlamına gelir ve BTC’nin önümüzdeki günlerde fiyatının düşmesine neden olabilir.

  bitcoin-exchange-supply

  Boğalar Hala Önde

  BTC’nin günlük grafiğine bakıldığında boğaların ayıların önünde olduğu görülüyor. Bunun en açık göstergesi Exponential Moving Average (EMA) bandı, çünkü 20 günlük EMA 55 günlük EMA’nın üzerinde bulunuyor. BTC’nin MACD’si de EMA bantlarına uyumlu olarak boğa sinyali veriyor.

  Ancak Bitcoin’in Money Flow Index (MFI) aşırı alım bölgesinde bulunuyor, bu da yatırımcılar arasında panik yaratıp onları varlıklarını satmaya teşvik edebilir. Üstelik Relative Strength Index (RSI) azalmış durumda ve güneye doğru ilerliyor. Bu da BTC’nin fiyatının hala düşme ihtimalinin göz ardı edilemeyeceğini gösteriyor.

  Madenciler Suçlu mu?

  CryptoQuant’ın verileri, madencilerin hala orta düzeyde BTC sattığını gösteriyor, bunu BTC Madencilerinin Pozisyon İndeksi (MPI) belirtiyor. BTC’nin Puell Çarpanı da madencilerin gelirinin bir yıllık ortalamasına göre orta düzeyde olduğunu gösteriyor.

  Ancak sadece madenciler suçlu değil, genel olarak yatırımcılar da kâr elde ederek BTC satıyorlar, bunu kırmızı aSORP gösteriyor.

  Ayrıca, son yedi güne göre borsalara yapılan net yatırımlar da yüksek oldu, bu da coinin büyük satış baskısı altında olduğunu kanıtlıyor.

  bitcoin-miner

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.