Litecoin ve XLM Fiyat Analizi

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin 3 gündür düşüşünü sürdürüyor. Bitcoinle beraber düşüş yapan Litecoin ve XLM coini sizler için analizini hazırladık. Yazı sırasında Litecoin 130.59 dolardan, XLM ise 0.23778 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Litecoin Fiyat Analizi

Majör bir coin olan Litecoini Coinotag Analiz takipçileri üzerine incelemeye aldık. Litecoin, yazı sırasında önemli bir destek seviyesinde işlem görüyordu. Litecoin’in bu bölgede tutunması yatırımcılarına yükseliş odaklı hareketin başlyacağını söyleyebilir. Hadi gelin şimdi analize geçelim..

İhtimal 1 için fiyatın belirtilen beyaz mumdan tepkisini alıp bir üst direnci olan kırmızı alanı denemesi ve devamı için bu alanda kalıcılıklar sağlayarak mum kapanışı göstermesi fiyatı WO ve MO’nun bulunduğu bir üst kırmızı alana taşıyabilir..

Fakat belirtilen beyaz fiyatta tutunamazsak ve alıcı toplayamazsak, yıllık açılış y.o alanına bir temasımızın olabileceğini ve doğrudan 2.ihtimali takip edeceğimizi düşünüyoruz. Bu alan güçlü desteğimiz olup, üst seviyeleri deneyebilmek için bu alan altı kapanışların olmaması gerekmekte olduğunu belirtiyoruz.

XLM Fiyat Analizi

Coinotag Analiz kanalımızda takipçilerimiz isteği üzerine XLM coin analizini sizlerle paylaşıyoruz. Yazı sırasında 0.23666 dolar seviyesinden işlem gören XLM, önemli destek bölgesinden işlem görmeye devam ediyor.

XLM, günlük bakışta çok iyi bir durumda gözükmüyor diyebiliriz. Çünkü 2020 Kasım ayından başlattığı boğa koşusundaki, yükselen trendi Haziran ayında kırmış gözüküyor. Başarılı bir şekilde retestini yaptıktan sonra ise, düşüşüne majör destek bölgesine kadar sürdürmüş diyebiliriz. Bu bölgeyi defalarca kez denediyse de kıramamış ve aldığı güç ile tepkiler vermiş. Piyasanın durumuyla entegre hareket etme şartıyla, eğer kısa vadeli bir alım yapmak isterseniz, majör destek alanımız “parçalı toplamayla” sizin için iyi bir bölge olabilir.

O bölgenin kırılımı ve altında GÜNLÜK mum kapanışı ile ise işleminizi stop edebilirsiniz. Bizim düşüncemiz, yine piyasayla entegre olmak kaydıyla bu bölgenin bir kere daha denenip kırılamaması, kırılan yükselen trende bir test daha gerçekleşmesini sağlayabilir.

Bu senaryoda, destek bölgesinden yapılan “parçalı alımlarla” ortalama olarak %45lik bir kar marjı sağlayabilirsiniz.

Ancak, yükselen trendin kırılımının çok önemli olduğunu unutmadan, eğer yüksekten alıp içeride kaldıysanız, bu temas gerçekleştiğinde sizde kendinize bir oyun planı kurabilirsiniz. Bu stratejiyi kendiniz belirlemeniz gerekli. Yine kademeli alım/satım işlemi bu stratejide çokça işinize yarayabilir.

Yeni yatırımcı dostlarımıza ise, bu sezonun boğadan çok farklı olduğunu, dirençlerin kırılmasının gerçekten çok güç olduğunu da belirtmek isteriz. Yani duygusal yaklaşmak, “bence direnci kırar” gibi düşünceler ve tutumlar bakiyenizi çok daha fazla yorabilir.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook